Borac u drugom dijelu preokrenuo Krku, Splićani pobjegli s dna

Matej Kačan • subota, 12.03.2022.

22. kolo ABA lige donosi dobre vijesti za Split. Krka je poražena u Čačku pa je nestala prednost od pobjede u odnosu na Žute na dnu tablice...

Nakon što su košarkaši Splita upisali važnu, četvrtu pobjedu u ABA ligi u petak protiv Mornara, poklopio im se rezultat i u dvoboju Borca i Krke.

Slovenci su napunjeni samopouzdanjem nakon pobjede nad Žutima stigli u Čačak i odigrali su dobro prvo poluvrijeme, domaćina ostavili na samo 25 poena u 20 minuta uz očajan šut.

Imali su gosti na poluvremenu tako devet poena viška, ali u drugo poluvrijeme izašle su potpuno drukčije momčadi. Borac je u pola treće dionice istopio prednost, a onda 6:0 serijom Marinkovića, Sanadzea i Halea preuzeo 47:44 vodstvo.

Nije se Krka tu raspala jer do kraja treće Jurij Macura režira 6:0 gostiju za 54:53 na ulasku u posljednjih deset minuta, ali je Borac ipak odjurio do pobjede.

Hale i Pecarski na otvaranju četvrte donose Borcu sedam poena viška, a Krka se približila tek na 70:68 nakon čega u posljednjih minutu i pol Borac završava 7:0 serijom za 77:68 pobjedu, svoju osmu.

Krka je zadnja s 4-16 omjerom, ali i utakmicom manje od Splita uz isti broj pobjeda. Hunter Hale vodio je Borac s 23 poena i pet asistencija, Pecarski je dodao 15 uz šest skokova, a Marinković 11 uz pet skokova.

Kod Krke je Adonis Thomas zabio 19 poena, Miha Lapornik 13 poena, a Macura isto 13 uz šest skokova. Rok Stipčević nije imao svoju napadačku večer, ostao je na četiri poena, četiri skoka i šest asistencija, ali uz četiri izgubljene lopte.