Osasuna 2:1 Sevilla
Sevilla

Krenula La Liga: Loš start Seville, Osasuna krenula sa sva tri boda

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 12.08.2022.

Sevilla je s velikim najavama ušla u novu sezonu, ali već u prvom kolu upisala je poraz i to u gostima kod Osasune...

U prvoj utakmici nove sezone španjolske LaLige Osasuna je pred svojim navijačima u Pamploni pobijedila Sevillu s 2:1.

Domaća momčad je povela u devetoj minuti, kada je Sevillinu mrežu zatresao Chimy Avila. Samo dvije minute poslije gosti su izveli sjajnu akciju u kojoj je Papu Gomez ubacio s lijeve strane, a Rafa Mir s nekoliko metara zakucao loptu nogom pod gredu.

Odluka o pobjedniku pala je u 74. minuti, kad je Aimar Oroz realizirao kazneni udarac koji je skrivio Papu Gomez.

U domaćoj momčadi je hrvatski reprezentativac Ante Budimir ostao na klupi za pričuve, dok je Ivan Rakitić za Sevillu igrao od 80. minute, kad je zamijenio Danca Thomasa Delaneyja.

Embed from Getty Images

U subotu su na rasporedu tri dvoboja prvog kola španjolske LaLige, a igrat će: Celta Vigo - Espanyol (17 sati), Valladolid - Villarreal (19.00) i Barcelona - Rayo Vallecano (21.00). Tri utakmice će biti odigrane u nedjelju: Cadiz - Real Sociedad (17.30), Valencia - Girona (19.30) i Almeria - Real Madrid (22.00). Kolo će biti zaključeno s tri dvoboja u ponedjeljak: Athletic Bilbao - Mallorca (17.30), Getafe - Atletico Madrid (19.30) i Betis - Elche (21.30).