Bundesliga, 3. kolo, 19.08.2022, 20:30 h
Borussia M'gladbach 1:0 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Mönchengladbach na vrhu Bundeslige, Uremović skrivio kazneni udarac i zaradio isključenje

Branimir Korać • petak, 19.08.2022.

U prvom susretu trećeg kola Bundeslige, Borussia Mönchengladbach slavila je 1:0 protiv Herthe i tako je zasjela privremeno na vrh ljestvice...

U vrlo zanimljivom dvoboju u trećem kolu sastali su se Borussia Mönchengladbach i Hertha, a domaćin je odnio pobjedu 1:0. Međutim gosti iz Berlina su odigrali hrabru utakmicu, borili se do samog kraja iako su od 70. minute igrali s igračem manje.

Krenulo je vatreno s obje strane, nizale su se prilike, u sedmoj minuti Alassane Plea je pogodio vratnicu, a u 34. minuti dolazi pogodak.

Nakon ubačaja s desne strane, rukom je u svom kaznenom prostoru igrao Mittelstadt i pokazano je na 11 metara. Kazneni udarac izveo je Plea i pogodio za 1:0.

Inače prije izvođenja kaznenog udarca žuti karton zaradio je Filip Uremović i to posve nepotrebno zbog ometanja izvođača.

Pokazat će se to prvim korakom prema isključenju jer je Uremović u 66. minuti igrao rukom u gužvi u 16 metara nakon kornera, sudac mu pokazao drugi žuti karton, a Borussiji dodijelio još jedan kazneni udarac. Ovaj domaćin nije realizirao, udarac Hofmanna je obranjen.

Embed from Getty Images

Do kraja susreta ostalo je tih 1:0, a osim Uremovića nastupio je i Ivan Šunjić koji je zamijenjen u 57. minuti kada je ušao Boetius.