SuperSport Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 20.08.2022, 21:05 h, Stadion u Maksimiru

Branimir Korać • subota, 20.08.2022.

Dinamo je upisao visoku pobjedu 5:2 protiv Osijeka u susretu u kojem su Osječani izgledali dobro u prvom poluvremenu, ali u nastavku je Dinamo pojačao ritam i visoko slavio...

Dinamo i Osijek ponudili su jako dobru utakmicu u kojoj su Modri izgledali bolje u drugom dijelu dok je Osijek bio bolji u prvom poluvremenu. Bolje poluvrijeme bolje je materijalizirao Dinamo koji je u drugom dijelu stvorio razliku i došao u konačnici do visoke pobjede 5:2.

Dinamo nije mogao poželjeti bolji početak. Već u trećoj minuti lopta je završila iza leđa Ivušića. Ivanušec je prošao desnom stranom i ubacio u sredinu, Lončar tamo pogađa Oršića, Ivušić brani taj odbijanac, ali lopta se vraća do Oršića koji je posprema u mrežu. 1:0.

Nakon toga počeo je i Osijek pokazivati znakove života i u 14. minuti centimetri su dijelili goste od pogotka. Kleinheisler je još jednom pokazao kako ima sjajan udarac, opalio je s više od 20 metara, a lopta je pogodila suprotnu vratnicu.

U sljedećoj minuti Beljo je poslao loptu u mrežu nakon udarca Lovrića i obrane Livakovića, ali bio je u zaleđu.

Zato u zaleđu nije bio u 29. minuti. Miloš je nabacio s desne strane, Beljo je dobio duel s Lauritsenom i iz blizine glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela bilo je ponešto pokušaja s obje strane, ali ništa spektakularno.

U drugom dijelu Dinamo je bio bolji. Preuzeo je kontrolu u došli su i pogoci.

Bruno Petković u 53. minuti odradio je sjajan posao i na kraju je krasno pogodio. Pronašao je Moharramija na desnoj strani i odmah se sjurio u kazneni prostor na centaršut Iranca i vrlo lijepo glavom pogodio u suprotni kut.

Novi pogodak stigao je u 66. minuti. Bočkaj je ubacio na prvu vratnicu gdje dolazi Dino Perić i glavom šalje loptu u mrežu za 3:1.

Činilo se da bi Dinamo sada mogao mirno privesti utakmicu kraju, ali u 74. minuti Osijek smanjuje. Kleinheisler je pucao s 18 metara, uklizao je Mišić i odbio loptu koja u visokom luku ulazi tik pod gredu u sam kut, neobranjivo.

Osijek nije imao snage za potpuni povratak i Dinamo dolazi do novog pogotka. Bočkaj je još jednom sjajno ubacio, a još jednom je na njegovom ubačaju bio Dino Perić koji postiže svoj drugi pogodak.

Nije stalo na tih 4:2, u sudačkoj nadoknadi Špikić je pokušao ubaciti loptu u sredinu, ali skrenuo ju je Jurčević u svoju mrežu za konačnih 5:2.

Dinamo je upisao novu visoku pobjedu i učvrstio je vodeću poziciju s impresivnih 22 postignuta pogotka u šest odigranih susreta.