SuperSport Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 16.09.2022, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Mihaela Bradovski • petak, 16.09.2022.

Slaven Belupo upisao je pobjedu protiv Varaždina 1:0 i tako se barem privremeno vratio na drugu poziciju na ljestvici...

Slaven Belupo prekinuo je neugodni niz od dva teška poraza i vratio se pobjedama dok je Varaždin prvi put poražen nakon šest utakmica i gotovo dva mjeseca neporaženosti.

Kiša koja pada već neko vrijeme učinila je teren dosta teškim, vrlo klizavim i značajno je utjecao na kvalitativnu izvedbu s obje strane. Bilo je više pogrešaka nego što je uobičajeno, krivih dodavanja, kašnjenja, a ono čega definitivno nije nedostajalo je velika borbenost s obje strane.

Iz jedne takve pogreške Slaven Belupo je trebao povesti nakon 15 minuta igre. Jelenić je vraćao loptu na peterac prema Zeleniki koji loše reagira, ne dolazi do lopte, ali je u čistoj prilici ne zahvaća niti Crnac.

Prvi opasniji pokušaj Varaždina došao je u 29. minuti, Herrera je na 15 metara pronašao Kolarića koji si podiže loptu, puca iz voleja, ali lopta ide pokraj gola.

Uslijedilo je razdoblje bolje igre Slavena, u 35. minuti Martinaga je sjajno ubacio na peterac, ali Branšteter kasni, a dvije minute kasnije domaćin dolazi do vodstva.

Hoxha je povukao kontru i došao do 20 metara, vratio loptu Crncu koji stiže iz drugog plana, namješta se na udarac i sjajno pogađa s 18 metara za 1:0.

Najbolja Varaždinova prilika stigla je u 43. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane Elezi bio potpuno sam na pet metara, pucao je glavom, ali točno u noge Markovića.

U drugom dijelu tek jedna velika prilika i to se za nju izborio Brodić koji je krasnim primanjem lopte u 16 metara dobio puno prostora, ali iskosa je pucao pokraj gola.

Varaždinci su pokušavali doći do pogotka za poravnanje, ali nisu uspjeli, Slaven je izdržao i uzeo sva tri boda.