SuperSport Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 17.09.2022, 16:55 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Duje Strukan, Alen Jakšić, Vice Vidović (svi Split)

Branimir Korać • subota, 17.09.2022.

Gorica je upisala i peti uzastopni poraz, ovaj put kod kuće protiv Osijeka. Osječani su slavili 1:0 pogotkom Šime Gržana iz prvog poluvremena...

Susret desetog kola SuperSport HNL-a između Gorice i Osijeka odigran je u vrlo teškim uvjetima, na natopljenom travnjaku na kojem nije bilo jednostavno razviti igru. Bilo je borbeno uz dosta uzbuđenja, a viđen je samo jedan pogodak.

Goričanima je ovo bio posebno važan susret zbog velikog niza od četiri uzastopna poraza, međutim nisu ga uspjeli prekinuti, upisali su i peti.

Od početka susreta natopljeni teren stvarao je probleme, dodavanja, udarci prema golu, lopte su zastajale u lokvama vode i u takvom stanju travnjaka pogreške su bile neminovne.

Jedini pogodak na susretu stigao je u 19. minuti. Nakon promašenog zicera Gorice, Gržan je odmah pobjegao u kontru, bio je sam pred Banićem, ovaj je obranio njegov prvi pokušaj, ali odbijena lopta mu se vratila te lagano zabija iz drugog pokušaja za 1:0.

Gorica može najviše žaliti za situacijom iz 42. minute kada je do lopte u 16 metara došao Pršir, bio je u sjajnoj situaciji na desetak metara, ali pucao je koji centimetar pokraj vratnice.

Prvih 15 minuta drugog poluvremena donijelo je puno pogrešaka koje su neminovne na ovakvom travnjaku, a prvi koji je zaprijetio u drugom dijelu bio je u 60. minuti Josip Mitrović.

Opasno je bilo i pet minuta kasnije kada je izvana opalio Francois, nakon kornera blizu gola bio je i Suk, no ostalo je 1:0.

U zadnjih 15 minuta Gorica je bila jako blizu poravnanja. Prvo je Nejašmić nespretno pogodio svoju vratnicu, a zatim je Ivušić fantastičnom obranom sačuvao mrežu nakon pokušaja Cruza.

U sudačkoj nadoknadi Gorica ostaje s igračem manje zbog isključenja Raspopovića kao zadnjeg igrača obrane. Ostalo je 1:0 za Osijek koji je tako povezao dvije gostujuće pobjede bez primljenog pogotka.