Tudoru prvi ligaški poraz, Ramosu 28. isključenje u kiksu PSG-a

Mihaela Bradovski • subota, 08.10.2022.

U Ligue 1 u subotu su igrana dva susreta desetog kola i to su u akciji bile momčadi s vrha Marseille i PSG. Obje momčadi upisale su kiks...

Igor Tudor upisao je prvi prvenstveni poraz s Marseilleom i to potpuno neočekivano. Ugostio je Ajaccio i izgubio 2:1 u meču u kojem je njegova momčad bila bolji protivnik.

U početku se nije činilo da bi moglo biti problema, u 15. minuti Marseille je i poveo golom Dimitrija Payeta iz kaznenog udarca.

Ipak, deset minuta kasnije Moussiti-Oko poravnava na 1:1. Na početku drugog dijela odmah novi problemi za Marseille, Balerdi autogolom donosi gostima neočekivano vodstvo.

Probavao je Marseille do kraja susreta izbrisati minus, ali nije uspio i upisao je poraz.

U večernjem terminu kiksao je i PSG koji je gostovao kod Reimsa i remizirao bez pogodaka u susretu u kojem je lako mogao upisati poraz.

Stvari su krenule nizbrdo u završnici prvog dijela kada je dva žuta kartona u vrlo kratkom roku zaradio Sergio Ramos. Bilo mu je to 28. isključenje u karijeri, a upitno je je li ga ovaj put uopće zaslužio.

U drugom dijelu Reims je namirisao krv, s igračem više pokušao je doći do pobjede, no nije uspio. U zadnjih desetak minuta bilo je dosta naguravanja, udaranja, nesportskog ponašanja, moglo je biti još isključenja, ali krivci su se izvukli.