Europsko prvenstvo 2024., kvalifikacije, skupina 5, 2. kolo, 16.10.2022, 13:45 h
Belgija 27:30 Hrvatska
Hrvatska

Belgijci namučili Hrvatsku, bodovi na prvom gostovanju ipak upisani

Branimir Korać • nedjelja, 16.10.2022.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je pobjedu u dvoboju protiv Belgije u sklopu drugog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine...

Nakon rutinski odrađenog posla protiv Grčke, hrvatski rukometaši imali su teži posao u Belgiji. Domaćin je pružio odličan otpor i pokazao je kako dobar nastup iz prvog kola protiv Nizozemske nije slučajnost. Ipak, Hrvatska je na kraju bila bolja i slavila je 30:27.

Upozoravao je Hrvoje Horvat da Belgija može biti ozbiljna i bilo je opasno, Hrvatska je morala do kraja igrati punim angažmanom.

U početku je Hrvatska uspjela odmaknuti, domaćin je bio i malo impresioniran pa je tako Hrvatska na sredini prvog poluvremena golom Domagoja Duvnjaka došla do već vrlo ugodnih 10:6.

Međutim nisu Belgijci tu izgubili nadu, povezali su tri pogotka nakon što je hrvatski napada malo stao, uspjeli su se vratiti na gol zaostatka i za petama Horvatovim izabranicima.

Do poluvremena nije bilo nekih posebnih promjena, Hrvatska je održavala razliku od gola-dva i na odmor odnijela vodstvo 15:13.

U 38. minuti Belgija je došla do poravnanja golom Gillea, odmah nakon toga Vancosen donosi i vodstvo Belgiji. Kratko su Belgijci bili u prednosti, Hrvatska je vratila plus i dugo se igralo gol za gol bez ikakvih odvajanja.

Tri minute prije kraja Belgija je zadnji put na susretu izjednačila nakon čega Lučin i Duvnjak pogađaju za 28:26 i do kraja susreta Hrvatska je iskontrolirala rezultat i upisala pobjedu.

U hrvatskom sastavu po šest golova postigli su Lučin i Ivan Martinović dok je Duvnjak dodao pet golova. Najbolji Belgijac bili su Vancosen i Gille s po šest golova.