Wolvesi 'okrenuli ploču' i slavili kod Evertona, sjajni Newcastle već drugi

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.12.2022.

U nova četiri susreta 17. kola Premier lige gosti su odnijeli sve četiri pobjede. S dna ljestvice pobjegao je probuđeni Wolverhampton, a sjajni Newcastle slavio je i kod Leicestera...

Najneefikasnija momčad lige stigla je do gostujuće pobjede kod Evertona s 2:1. Wolvesi su upisali svoj tek deveti i deseti gol ove sezone, no bilo je dovoljno za preokret i pobjedu u Liverpoolu kod Evertona.

Nije krenulo dobro za Lopeteguijevu momčad. Već u sedmoj minuti Everton je poveo golom Yerryja Mine koji nakon kornera zabija za vodstvo.

Sredinom prvog dijela Daniel Podence je izjednačio na 1:1 i vratio Wolvese u utakmicu. U nastavku susreta domaćin je bio bliži pogotku, ali nije iskoristio svoje prilike i Rayan Ait Nouri duboko u sudačkoj nadoknadi pogodio je za pobjedu Wolverhamptona.

Tri važna boda u londonskom derbiju osvojio je Fulham koji je bio bolji od Crystal Palacea. Fulham je slavio u susretu koji je zaključio s dva igrača više nakon što je Tyrick Mitchell isključen u 34. minuti, a James Tomkins u 57.

Na odmoru je Fulham vodio 1:0 golom Bobbyja Reida da bi u nastavku brojčano nadmoćan preko Tima Reama i Aleksandra Mitrovića stigao do pobjede 3:0.

Embed from Getty Images

Newcastle je nastavio sa sjajnim igrama i upisao je uvjerljivu 3:0 pobjedu kod Leicestera. Leicesterova obrana katastrofalno je izgledala u početku susreta i gosti su to itekako iskoristili.

Kažnjena je odmah prva pogreška, Daniel Amartey je već u drugoj minuti skrivio kazneni udarac koji Chris Wood pretvara u pogodak.

U sedmoj minuti već je 2:0. Fantastično dodavanje Brune Guimaraesa za Miguela Almirona koji dolazi pred Dannyja Warda i podiže vodstvo.

Nastavili su se problemi za domaćina koji je ubrzo ostao i bez ozlijeđenog Dennis Praeta, a u 32. minuti Newcastle dolazi do trećeg pogotka, nakon ubačaja iz kornera, odlično je na loptu došao Joelinton i pogodio za konačnih 3:0.

Southampton je porazom od Brightona i pobjedom Wolverhamptona kod Evertona, pao na posljednje mjesto na ljestvici. Brighton je u južnom derbiju slavio s 3:1, a za manje od pola sata sve je bilo jasno.

Brighton je na odmoru vodio 2:0 golom Adama Lallane i autogolom Romaina Perrauda da bi u 56. minuti na 3:0 povisio Solomon March. James Ward-Prowse samo je smanjio na konačnih 3:1.