SP 2023., skupina D, 3. kolo, 16.01.2023, 18:00 h
Južna Koreja 25:38 Island
Island

Južna Koreja ostala bez bodova, Island očekivano prejak

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 16.01.2023.

Island se oporavio od traumatičnog poraza protiv Mađarske i upisao je vrlo visoku pobjedu 38:25 u dvoboju s najslabijom reprezentacijom skupine, Južnom Korejom...

Nakon što su u prošlom kolu u posljednjim minutama izgubili već dobiveni susret, rukometaši Islanda protiv Južne Koreje su imali očekivano lagan zadatak. Uz evidentnu razliku u kvaliteti azijskoj selekciji posao je u potpunosti otežao sjajni Hallgrimsson sa 17 obrana.

Od prve je minute ovo bila jednosmjerna utakmica. Od druge do sedme minute redom su se u listu strijelaca upisivali Palmarsson, Elisson dva i Rikhardsson tri puta čime je skandinavski sastav rano stigao do komotnih +5.

U nastavak se ušli pri 19:13 Islanđana, a Južna Koreja je svoje najslabije minute odigrala u periodu od 37. do 47. minute tijekom koje je uspjela postići tek jedan zgoditak. Pobjeda izabranika Gudmundura Gudmundssona bila bi i uvjerljivija da njihova realizacija nije stala u 55. minuti pri 38:22.

Jinyoung Kim i Seung Park tako su na samom kraju uspjeli ublažiti poraz, iako i ovih 13 razlike ne zvuče ništa bolje. Svoj nastup na ovom Svjetskom prvenstvu azijski predstavnik zaključuje bez ijednog osvojenog boda uz 76/105 učinak.

Oddin Thor Rikhardsson postigao je 11 pogodaka, tri više od Elissona. Po četiri zgoditka u dresu Južne Koreje postigli su kapetan Jeongu Kang te Yeonbin Kim.