SP 2023., skupina 1, 1. kolo, 18.01.2023, 15:30 h
Slovenija

Slovenci se poigrali sa skromnim Iranom i upisali ogromnu pobjedu

Branimir Korać • srijeda, 18.01.2023.

U skupini 1 u prvom susretu sastali su se Slovenija i Iran, a Slovenija je upisala očekivane bodove iako ipak lakše od očekivanja...

Iran nije odigrao utakmicu na razini koja je potrebna za ovu fazu Svjetskog prvenstva. Bio je to potpuno neravnopravan dvoboj u kojem je Slovenija apsolutno dominirala od samog početka.

Što god je Veselin Vujović probao napraviti, nije funkcioniralo, jednostavno Slovenija je bila u pravom izdanju i onda se osjeti razlika između ovih protivnika.

Niti jednom u cijelom susretu Iran nije uspio doći do poravnanja, a kamoli vodstva. Slovenija je već na polovici prvog poluvremena imala visokih 12:4 i do kraja prvog dijela stvorila je dvoznamenkastu razliku.

Na odmor se otišlo s visokih 20:9 i drugo poluvrijeme bilo je tek formalnost. Slovenci su tu nastavili s podizanjem razlike i dobrom raspodjelom minutaže kako ne bi bilo nepotrebnog utroška energije.

U završnici susreta Slovenija je bila čak nadomak 20 golova prednosti, ali nije probila tu granicu. Na kraju je slavila 38:21.

Predvodili su je Domen Makuc sa šest golova te s po pet Blaž Janc, Nejc Cehte i Aleks Vlah. Oraei i Sadegzadeh su predvodili Iran s po četiri gola.