SuperSport Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 03.02.2023, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 952
Suci: Fran Jović (Zagreb), Hrvoje Radić (Split), Luka Pušić (Zagreb), Mateo Erceg (Benkovac)

Mihaela Bradovski • petak, 03.02.2023.

U prvom susretu 20. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 upisala je domaću 2:1 pobjedu protiv Varaždina. Bila je to izravna borba za četvrtu poziciju koja je pripala domaćinu...

Istra i Varaždin igraju vrlo dobru sezonu i s razlogom su zadovoljni dosad odrađenim. Pulski prvoligaš bio je već niz sezona predodređen za borbu za opstanak, ali ove sezone se odjednom bori za Europu i vidljivo je kako su sportski direktor Saša Bjelanović i trener Gonzalo Garcia napravili jako dobar posao.

Međutim i u Varaždinu rade jednako kvalitetan posao. Kao novaku su mu predviđali borbu za opstanak, ali Varaždin je poput Istre odličnim igrama došao u poziciju da se bori za Europu.

U ovaj susret Istra je ušla s tri boda manje od Varaždina i Slaven Belupa, koji sutra igra protiv Dinama, a nakon ovog dvoboja te su tri momčadi poravnate.

Varaždin je već u trećoj minuti mogao završiti u minusu. Nakon ubačaja iz kornera Pellumbi je skrivio kazneni udarac na Perkoviću, izveo ga je Erceg, ali loše i vratar Oliver Zelenika brani.

Uslijedilo je dugačko razdoblje igre bez pravih uzbuđenja, igralo se između dva kaznena prostora sve do 43. minute kada Istra dolazi do vodstva. Ponovno se zakuhalo nakon kornera, Varaždinci nisu uspjeli očistiti loptu iz šesnaesterca, ona u konačnici dolazi do Galilee koji bez razmišljanja puca iz voleja i pogađa za vodstvo.

Varaždinu nije trebalo puno vremena da se vrati u utakmicu. U 57. minuti Banovec je ubacio loptu s desne strane, Elezi je glavom krasno proigrao Brodića koji jednako dobro reagira i iz blizine pogađa za 1:1.

Imali su i jedni i drugi ponešto pokušaja do završnice u kojoj na kraju i dolazi do odluke. U 89. minuti Petrusenko je ubacio iz kornera, Bakrar glavom prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je Dario Marešić koji pogađa za 2:1.

Kratko je trajalo slavlje domaćina, odmah je pokazano zaleđe, međutim nakon VAR provjere potvrđeno je kako je pogodak regularan, Elezi je zaspao i nije izašao na vrijeme te Marešić nije bio u zaleđu.

Do kraja susreta nije bilo promjena te je na kraju domaćin tako koji je stigao do važna tri boda protiv direktnog protivnika.