Mallorca 1:0 Real Madrid
Real Madrid

Kiks Real Madrida kod Mallorce, Barcelona može još više odmaknuti

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.02.2023.

Real Madrid upisao je novi poraz, ovoga puta na gostovanju kod Mallorce koja je bila bolja s 1:0 u susretu u kojem su gosti bili ispod svoje razine...

Čvrsta i zatvorena Mallorca bila je pretvrd orah za Real Madrid. Nekako je dojam da je Real olako shvatio ovaj dvoboj i nije ušao u utakmicu kako bi trebao, brzo je upao u minus i kasnije se nije uspio vratiti.

Carlo Ancelotti nije imao na raspolaganju Karima Benzemu, u napadu su ordinirali mladi Brazilci Vinicius Junior i Rodrygo dok im je društvo pravio Asensio i nije to izgledalo posve dobro.

Luka Modrić nije krenuo u prvih 11 već je sredinom drugog poluvremena ušao s klupe umjesto Valverdea, ali nije uspio okrenuti utakmicu i rezultat na Realov mlin.

U 13. minuti Mallorca je došla do pogotka. Lopta je ubačena u 16 metara, Muriqi je bio u skoku s Nachom, branič Reala došao je do lopte, ali ju je skrenuo u svoju mrežu.

Real je do kraja susreta očajnički pokušavao doći do poravnanja, imao je sjajnu priliku u 58. minuti kada je Rajković srušio u 16 metara Viniciusa, ali Asensio je loše izveo kazneni udarac, zastajkivao, vagao, komplicirao i Rajković je to obranio.

Ostalo je 1:0, Real je tako upisao novi poraz i komplicira si poziciju u borbi za naslov prvaka.