Sosa u završnici susreta pogodio gredu, a Stuttgart upisao poraz, Bayern i Borussia do novih pobjeda

Branimir Korać • subota, 11.02.2023.

U Bundesligi se ovog vikenda igraju susreti 20. kola. Niz Hrvata bilo je u akciji, a Borna Sosa bio je najbližoi pogotku i to pogotku koji bi Stuttgartu donio bod...

Dion Drena Beljo još uvijek čeka na prvi pogodak u dresu Augsburga. Upisao je novi nastup, ali nije uspio doći do pogotka. Njegov Augsburg poražen je u gostima kod Mainza s 3:1.

Mainz je sredinom prvog poluvremena stigao do dva brza pogotka preko Lee Jae-Sunga i Karima Onisiwa, no u 28. minuti javlja se nada za goste, nakon kornera lopta pogađa u ruku Da Costu, a kazneni udarac realizira Emir Demirović i smanjuje na 2:1. Vrlo brzo u drugom dijelu Korejac Lee ponovno pogađa i postavlja konačnih 3:1.

Kod gostiju je Beljo odradio prvo poluvrijeme, a David Čolina je ušao u 62. minuti.

Loša forma Hoffenheima se nastavlja i upisan je već 11. ovosezonski poraz što Hoffenheim dovodi u dosta tešku situaciju. U ovom kolu poražen je na svom travnjaku s 3:1 protiv Bayer Leverkusena.

Gosti su već u šestoj minuti došli do pogotka i to preko Roberta Andricha, a početkom drugog dijela Diaby i Hložek povećali su prednost na visokih 3:0. U 77. minuti Stanley Nsoki samo je smanjio na 3:1. Andrej Kramarić odradio je cijelu utakmicu.

Dortmundska Borussia izgleda odlično u nastavku sezone. Odigrala je u ovoj godini šest utakmica i upisala isto toliko pobjeda te je barem privremeno skočila na drugo mjesto na ljestvici.

Nova pobjeda upisana je u gostima kod Werdera koji je svladan s 2:0, domaćin je držao bod u rukama do 67. minute, ali tada Jamie Bynoe-Gittens donosi gostima vodstvo, a u 85. minuti konačnih 2:0 postavio je Julian Brandt.

Borna Sosa krenuo je od prve minute u dresu Stuttgarta u gostima kod Freiburga i upravo je on kratko dodao loptu za Chrisa Fuhricha koji se s njom sjurio prema golu i s 20 metara opalio u gornji kut.

Međutim Stuttgart nije zadržao to vodstva i Freiburg je stigao do preokreta. Kreirao ga je s dva gola iz kaznenih udaraca Vincenzo Grifo. U sudačkoj nadoknadi Sosa je bio blizu pogotku iz slobodnog udarca, ali lopta je pogodila gredu umjesto mrežu.

Bayern nije imao nikakvih problema protiv Bochuma i očekivano je lako slavio s 3:0. Bavarci su u dvije od zadnje tri utakmice Bochumu zabili čak po sedam golova.

Ovaj put bili su milostiviji i slavili su s tri pogotka razlike. Thomas Müller, Kingsley Coman i Serge Gnabry osigurali su pobjedu domaćinu.