SuperSport Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 11.02.2023, 17:10 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Goran Pečarić, Anto Marić, Dejan Vuković

Osječani još jednom ove sezone bez pobjede na domaćem terenu protiv Slaven Belupa

Mihaela Bradovski • subota, 11.02.2023.

Slaven Belupo ostvario je zacrtano na gostovanju kod Osijeka. Bod je u džepu, domaćin je još jednom neutraliziran i Zekićevi igrači i drugi put u Gradskom vrtu ove sezone igraju bez pogodaka...

Nakon poraza u prošlom kolu protiv Lokomotive, Osijek je tražio sva tri boda na svom travnjaku protiv Slaven Belupa. Međutim Koprivničanci su nakon lošeg ulaska u sezonu remizirali s Dinamom uz dobar nastup, tu su podigli samopouzdanje i bili su vrlo tvrd i neugodan protivnik u Gradskom vrtu.

U susretu koji je najvećim dijelom bio borben i ne previše kvalitetan, pogodaka nije bilo, u drugom poluvremenu viđeno je nekoliko konkretnijih situacija, ali u prvom dijelu gotovo ništa.

U prvih 45 minuta nije bilo raspoloženog igrača na travnjaku koji bi napravio nešto više i izuzev jednog pokušaja Lovrića iz slobodnog udarca te Miereza nakon ubačaja, nije bilo prijetnji prema vratima gostiju.

Drugo poluvrijeme bilo je zanimljivije. U 53. minuti velika prilika za Osječane, Caktaš je pucao s nekih 11 metara, Čović je uspio odbiti loptu u vratnicu i spasiti svoju mrežu.

Deset minuta kasnije sjajna prilika i na drugoj strani, Hoxha je jednostavno morao zabiti, ali Malenica je sjajno reagirao i spriječio napadača gostiju dva puta da dođe do pogotka.

U 70. minuti loše vijesti s travnjaka Gradskog vrta, dugo je ležao Lovrić kojem je ukazivana pomoć, a u konačnici je u vozilu hitne pomoći napustio stadion.

Deset minuta kasnije Hoxha je ubacio loptu s lijeve strane, lopta je skrenuta prema natrčalom Bosecu koji svom snagom zakucava loptu u mrežu, ali označeno je zaleđe i pogodak nije priznat.

Osijek je duboko u sudačkoj nadoknadi mogao do pobjede, nakon odbijanja lopte u 16 metara, ona je došla do Živkovića na 6-7 metara iskosa, a on puca snažno preko gola.