Mili Poljičak poražen na startu turnira u Cherbourgu

Mihaela Bradovski • utorak, 14.02.2023.

Mladi hrvatski tenisač Mili Poljičak upisao je poraz u prvom kolu Challengera u Cherbourgu. Poljičak je poražen u meču protiv Talijana Zeppierija...

Šesti nositelj Talijan Giulio Zeppieri zaustavio je Milija Poljička u susretu prvog kola Challengera u Cherbourgu.

166. igrač svijeta slavio je u dva seta i tako potvrdio status favorita u ovom meču u kojem je napravio tek jedan break.

Taj break stigao je u prvom setu kod 2:1 kada je Poljičak ušao u probleme na svom servisu i nije se izvukao.

Do kraja seta naš je tenisač imao dovoljno prilika za povratak, po tri vezane break lopte kod 4:2 i 5:3, no oba se puta Talijan spasio te u konačnici uzeo set sa 6:3.

U drugom setu breakova nije bilo i odluka je pala u tie-breaku u kojem je Zeppieri bio uspješniji sa 7:5.

Talijanski tenisač u drugom će kolu igrati protiv Belgijca Michaela Geertsa.