Prva nogometna liga, 19. kolo, 24.02.2023, 15:00 h, Zagreb, ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Suci: Marino Majstrović, Kristijan Kuduz, Stipe Brajković
Hrvatski dragovoljac
0:1(0:0) Vukovar '91
Törles Knöll 60'

Hrvatski dragovoljac ponovno poražen, Vukovarcima dovoljan jedan gol u Sigetu

Branimir Korać • petak, 24.02.2023.

Odigrana je prva utakmica 19. kola SuperSport Prve NL. Posljednjeplasirani Hrvatski dragovoljac ugostio je Vukovar 1991 koji je upisao pobjedu 1:0...

Seth Amoateng
66'
29
Branimir Ćavar
66'
17
Ivan Lendrić
72'
23
Filip Pobi
79'
Patrik Periša
64'
29
Vanja Pelko
64'
22
Mateo Andačić
85'
20
Franco Saccone
85'
Miroslav Bojko

Hrvatski dragovoljac nije uspio doći do vrlo važnih bodova u borbi za opstanak. Nakon poraza od Rudeša na otvaranju nastavka sezone, Hrvatski dragovoljac ugostio je Vukovar i upisao je novi poraz, ovaj put 0:1.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+)

Vukovarci su većim dijelom susreta bili bolji protivnik i u konačnici su zasluženo slavili. Imali su i domaćini neke prilike, ali nisu ih iskoristili.

Već u desetoj sekundi gosti su imali prvu priliku na susretu, Törles Knöll se iznenada našao u šansi, ali je pucao u vratara Debijađija.

Domaćini su imali dosta problema u defenzivi u prvih desetak minuta. Zaprijetio je još jednom Mustedanagić pa su domaćini izbijali s gol linije u petoj minuti da bi Knöll upropastio odličnu priliku u osmoj minuti, ali je barem izboren prekršaj na 16 metara, no Mustedanagić puca u živi zid.

U 25. minuti sjajna prilika za Mustedanagića koji se sjurio prema golu, došao sam iskosa i gađao u suprotni kut, ali nije pogodio.

Dragovoljac je u prvom dijelu najozbiljnije zaprijetio u 37. minuti kada je Zdunić pucao iskosa, a odbijenu loptu Braun šalje visoko preko gola.

U 43. minuti činilo se da su gosti poveli. Ubačena lopta s lijeve strane, Mustedanagić je ostao u sredini i poslao glavom loptu u mrežu, ali pokazano je zaleđe.

U drugom dijelu domaćin opasno prijeti preko Perića koji je pucao iskosa sam pred golmanom, ali nije pogodio u okvir gola.

U 60. minuti gosti su poveli. Robin je odlično proigrao u 16 metara, on sjajno prima loptu i iz okreta s 15 metara pogađa u suprotni kut.

Niti deset minuta kasnije Vukovarci ostaju s igračem manje. Mustedanagić je neoprezno nagazio Markovića i zaradio drugi žuti karton.

Iako je imao igrača više Hrvatski dragovoljac praktički nije stvorio niti jednu vrlo opasnu situaciju, Vukovar se dobro branio i na kraju zadržao prednost te slavio 1:0.