Lille 2:1 Brest
Brest

Lilleu tri boda nakon preokreta, a treneru isključenje nakon naguravanja u završnici

Petar Jenjić • petak, 24.02.2023.

Nogometaši Lillea na domaćem su terenu stigli do pobjede protiv Bresta s 2:1 i barem se privremeno vratio na pozicije koje vode u Europu...

Itekako zanimljivo bilo je večeras u Lilleu gdje je domaćin nakon preokreta svladao Brest s 2:1 i stigao barem privremeno do petog mjesta, posljednjeg koje vodi u Europu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Veliki šok za Lille stigao je već u osmoj minuti susreta kada je autogol postigao Tiago Djalo. Zadovoljni gosti čuvali su dugo prednost, ali nisu imali kapaciteta sačuvati je do kraja.

U 60. minuti korner je izveo Edon Zhegrova, a glavom loptu u mrežu skrenuo Bafode Diakite. Na isti način Lille preokreće u 80. minuti. Ovoga puta asistent je bio Angel Gomes, a strijelac Alexsandro.

Kroz cijelu utakmicu bilo je velikih sukoba između igrača, a natezanja su povećana nakon prvog gola domaće momčadi. Sudac je potpuno izgubio konce igre, ali podijelio je svega dva žuta kartona.

I onda u samoj završnici situacija je ponovno potpuno eskalirala, uslijedila su nova dva žuta kartona, a isključen je i domaći trener Paulo Fonseca. Rezultat se ipak više nije promijenio, a svađa je vrlo vjerojatno nastavljena i u svlačionici.

Brest ostaje na 16. mjestu s 20 osvojenih bodova, jedan više od zone ispadanja.