Ružić i Würth donijele Hrvatskoj prvu pobjedu na Billie Jean King Cupu

Petar Jenjić • petak, 14.04.2023.

Nakon tri poraza hrvatska ženska teniska reprezentacija stigla je do pobjede nakon što su svoje mečeve dobile Antonia Ružić i Tara Würth...

Hrvatska ženska reprezentacija upisala je prvu pobjedu na Bille Jean King Cupu. U današnjem dvoboju s Norveškom upisane su dvije pobjede što je i više nego dovoljno za bodove.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva je na teren izišla Antonia Ružić koja je za protivnicu imala Ulrikke Eikerim, trenutno 728. tenisačicu svijeta, a svladala je sa 6:4, 6:2.

Bio im je to prvi međusobni dvoboj, a na koncu su na terenu igračice provele jedan sat i 28 minuta. Nakon Ružić, na teren je izišla Tara Würth koja je također upisala pobjedu.

Tara Würth izgubila je prvi set bez dobivenog gema protiv Malene Helgo, trenutno 335. tenisačice svijeta, ali nakon toga uslijedio je preokret.

U njihovom prvom međusobnom dvoboju Würth je preostala dva seta dobila s dva puta po 6:3. Meč je trajao jedan sat i 35 minuta.

Unatoč tome, Hrvatska ispada u niži rang, ali s obzirom na sve okolnosti, i ova će pobjeda značiti.