Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale - uzvrati, 19.04.2023, 21:00 h, Stadio San Siro - Milano
Suci: Carlos del Cerro Grande, Diego Barbero, Guadalupe Porras Ayuso (Španjolska)
Benfica

Veliki milanski derbi u polufinalu Lige prvaka, Inter zasluženo eliminirao Benficu, gol Muse za kraj

Branimir Korać • srijeda, 19.04.2023.

Inter je izborio prolaz u polufinale Lige prvaka nakon što je kroz dvije utakmice bio bolji protivnik od Benfice. Milanski div nakon 2:0 pobjede u Lisabonu, remizirao je na San Siru 3:3 te je zakazao polufinalni dvoboj protiv gradskog rivala Milana. Konačan rezultat postavio je Petar Musa golom u 94. minuti...

Hakan Çalhanoğlu
76'
11
Joaquín Correa
76'
90
Romelu Lukaku
76'
33
Danilo D'Ambrosio
80'
8
Robin Gosens
80'
David Neres
46'
15
Gonçalo Guedes
74'
87
João Neves
80'
33
Petar Musa
80'
21
Andreas Schjelderup
89'
Roger Schmidt

Potpuno zasluženo Inter prolazi u polufinale Lige prvaka. Pobjeda u Lisabonu i remi na San Siru iako je i u uzvratu Inter trebao slaviti da nije došlo do pada koncentracije u završnici susreta kada je već bilo jasno tko će do prolaza.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Inter je imao 3:1, a s dva gola u završnici Benfica je izbjegla još jedan poraz. Treći pogodak za goste u posljednjim sekundama postigao je Petar Musa.

Već u 14. minuti Inter je stigao do vodstva. Benfica je jako loše reagirala u fazi obrane, Džeko je osvojio loptu, ona je u 16 metara došla do Barelle koji lakoćom okreće čuvara i zatim zabija pogodak u suprotni gornji kut.

Benfica u prvih pola sata nije pokazala previše, Inter je vodio, jako dobro stajao na terenu u mogao je doći i do drugog pogotka u 32. minuti kada je Džeko nabacio, a Lautaro Martinez glavom zabio. Međutim Lautaro je lagano odgurnuo Chiquinha, napravio prekršaj i pogodak nije priznat.

U 38. minuti Benfica je pokazala kako ipak može više i kaznila je nonšalanciju Interove obrane. Niti je Rafa Silva dobro zatvoren na desnoj strani, niti je u sredini pokriven Aursnes koji se ubacio na centaršut Silve ispred Dumfriesa i lijepo glavom zabio za 1:1.

U drugom poluvremenu očekivao se pritisak Benfice i pokušaj povratka u ovo četvrtfinale, ali Inter je i dalje dobro stajao na travnjaku te u 65. minuti stigao i do pogotka za novo vodstvo. Lijepa akcija domaćina, Dimarco je s lijeve strane ubacio u sredinu gdje dolazi Lautaro i lakoćom zabija za 2:1.

Već tada bilo je jasno da će Benfica s onim što je dotad pokazala teško do preokreta, a kada je u 78. minuti Joaquin Correa nakon krasne solo akcije pogodio za 3:1, priči je bio kraj.

U završnici susreta Benfica je uspjela prvo smanjiti spretnim golom Antonija Silve za 3:2 da bi u 94. minuti Petar Musa stavio točku na i.

Musa se odlično snašao pred golom Intera i pogodio sa 6-7 metara za konačnih 3:3.

Inter zasluženo prolazi dalje i očekuje gradski spektakl. Milano će imati sudionika finala Lige prvaka.

U uzvratu je Marcelo Brozović kao kapetan igrao cijelu utakmicu, a Musa je ušao u igru u 80. minuti.