Prva nogometna liga, 27. kolo, 22.04.2023, 15:00 h, ŠC Rudeš, Zagreb
Suci: Ante Terzić, Vice Vidović, Dujo Sarić, 4. sudac: Ante Jurić
Tomislav Gudelj 83'
1:0(0:0) BSK Bijelo Brdo

Tomislav Gudelj junak Rudeša, jedan pogodak vrijedan novih bodova

Petar Jenjić • subota, 22.04.2023.

Nogometaši Rudeša upisali su novu pobjedu u SuperSport Prvoj NL. Na domaćem terenu svladali su BSK Bijelo Brdo pogotkom Tomislava Gudelja...

Krešimir Kovačević
46'
24
Dominik Rešetar
46'
30
Brian Oddei
69'
23
Ante Matić
86'
21
Tino Sven Sušić
90'
Bruno Župan
59'
11
Marc Ante Tokich
59'
28
Matija Mišić
59'
13
Ivan Baković
79'
15
Nebojša Popović
84'
Denis Krstanović

Pobjedama se vratila vodeća momčad SuperSport Prve NL. Rudeš je na domaćem terenu bio domaćin jako neugodnom BSK-u koji zadnje četiri prvenstvene utakmice nije znao za poraz.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nismo danas vidjeli previše nogometa ni šansi i jedan gol donio je pobjedu Rudešu koji je tako stigao do 58 bodova, barem privremeno 12 više od drugog Vukovara 1991 i 13 više od Cibalije.

Može se reći da je BSK bolje krenuo u susret koji je nakon dvadesetak minuta već imao pet udaraca iz kuta. U dva navrata udraci glavom završavali su kraj gola.

Najbolju šansu imali su gosti u 19. minuti preko Stjepana Plazonje čiji je odličan dalekometni udarac obranio Karlo Kralj. BSK nakon toga nije ozbiljnije zaprijetio u prvom poluvremenu.

Iz prvog dijela još se izdvaja dobra akcija Rudeša koju je pokušao završiti Roko Brajković. Njegov udarac sa sedam metara završio je ravno u Iliji Đilasu koji je nakon toga zatvorio kut i još jedan pokušaj domaće momčadi.

Što se tiče prilika, jako malo toga možemo izdvojiti iz drugog poluvremena. I onda u 83. minuti domaćin je stigao do pogotka, na radost svojih navijača koji su se poprilično mogli uspavati s obzirom na to kako se sve razvijalo.

Brian Oddei izborio se za prostor i ubacio s desne strane na peterac gdje se našao Tomislav Gudelj i glavom skrenuo loptu u gol. To mu je deveti pogodak sezone u natjecanju.