Pobjede Orijenta i Vukovara, Hrvatski dragovoljac u sve težoj situaciji

Mihaela Bradovski • subota, 22.04.2023.

Odigrana su još tri susreta 27. kola SuperSport Prve NL, a domaće pobjede ostvarili su Orijent protiv Croatije te Vukovar protiv Hrvatskog dragovoljca...

Riječki Orijent upisao je treću uzastopnu pobjedu i već četvrtu utakmicu u nizu ne zna za poraz. Ovaj put bio je bolji od Croatije iz Zmijavaca koju je svladao s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Riječani su do pobjede došli zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu, Mateo Monjac i Emanuel Črnko bili su strijelci za konačnih 2:0.

Hrvatski dragovoljac pokazao je znakove buđenja, ali u zadnja četiri kola ponovno bilježi samo poraze i nalazi se na posljednjem mjestu i to uvjerljivo.

U gostima kod Vukovara poražen je s 3:1. Poveli su Vukovarci preko Törlessa Knölla da bi pet minuta prije odlaska na odmor izjednačio Branimir Ćavar. Međutim kratko je Dragovoljac bio na životu, Zinedin Mustedanagić već u sljedećoj minuti donio je novo vodstvo domaćinu.

U drugom dijelu pao je jedan pogodak i to ga je postigao Vanja Pelko za konačnih 3:1.

Pogodaka nije bilo u dvoboju između Cibalije i Dugopolja, u Vinkovcima su odigrali 0:0.