Beljo zabio za pobjedu protiv Juranovićevog Uniona, Kramarić iz penala za slavlje nad Eintrachtom

Petar Jenjić • subota, 06.05.2023.

Dion Drena Beljo i Andrej Kramarić upisali su pogotke danas u sklopu 31. kola Bundeslige. Beljo je zabio jedini gol u pobjedi Augsburga, dok je Kramarić poentirao s 11 metara u pobjedi Hoffenheima. U dvoboju za ostanak vrijedne bodove uzela je berlinska Hertha protiv Stuttgarta...

Augsburg - Union Berlin 1:0

Izuzetno težak dvoboj uspješno je okončao Augsburg koji je na domaćem terenu minimalno slavio protiv Union Berlina. Sada je na 34 boda, šest iznad zone ispadanja, a ovo mu je bila prva pobjeda nakon pet utakmica.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rezultat se u Augsburgu nije mijenjao sve do 53. minute. Tada je Ruben Vargas poslao loptu u kazneni prostor gdje se našao Dion Drena Beljo i skrenuo je u donji desni kut. To mu je bio drugi gol u zadnje tri utakmice.

Pogodak hrvatskog napadača bio je dovoljan za sva tri boda, a isti je igru napustio u 85. minuti. David Čolina nije ulazio u igru, dok je Josip Juranović odigrao cijeli susret za gostujuću ekipu.

Borussia Mönchengladbach - Bochum 2:0

S dva pogotka u mreži Bochum je zaključio gostovanje kod Borussije Mönchengladbach koja je tako prekinula niz od tri utakmice bez pobjede. S 39 bodova čvrsto drži sredinu ljestvice.

U 35. minuti domaća momčad upisala se u rubriku golova, Ramy Bensebaini je asistirao za Jonasa Hofmanna koji iz voleja poentira.

Domaćin je u samoj završnici potvrdio pobjedu pogotkom Larsa Stindla, njegovim prvim nakon skoro tri mjeseca. Bochum tako ostaje na 28 bodova i u zoni ispadanja.

Freiburg - RB Leipzig 0:1

RB Leipzig je iskoristio poraz Union Berlina i pobjedom kod Freiburga stigao do trećeg mjesta. Na pogodak u Freiburgu čekalo se do 73. minute kada je Kevin Kampl zabio za vodstvo gostujuće ekipe.

Joško Gvardiol nije bio u kadru pobjedničke momčadi.

Hertha - Stuttgart 2:1

Nakon današnjeg dana borba za ostanak dodatno će se zahuktati. Berlinska Hertha na domaćem terenu iskoristila je slamku spasa i stigla do pobjede protiv Stuttgarta od 2:1.

Nakon nešto manje od pola sata igre Hertha je stigla do vodstva, Marco Richter je ubacio, a Marc Oliver Kempf glavom skrenuo loptu u gol. Njegov je to prvi pogodak za Herthu, igrača koji je 2021. godine stigao upravo iz Stuttgarta za koji je igrao tri i pol sezone.

Stuttgart je poravnao u 38. minuti kada je dobru akciju u gol iz blizine pretvorio Serhou Guirassy. Slavlje gostiju nije dugo potrajalo jer je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Hertha ponovno povela preko Floriana Niederlechnera.

U nastavku susreta rezultat se više nije promijenio. Hertha je s novim bodovima stigla na ukupno 25, tri manje od Stuttgarta i Bochuma, a pet manje od Schalkea koji je prvi van opasne zone.

Za domaću momčad cijelu je utakimcu odigrao Filip Uremović, isto kao i Borna Sosa za goste.

Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:1

Izuzetno važnu pobjedu upisao je Hoffenheim koji je pred svojim navijačima 3:1 bio bolji od Eintrachta. S nova tri boda stigao je na ukupno 32, četiri više od Stuttgarta i Bochuma koji drže 16. i 17. mjesto.

Već nakon osam minuta igre Dennis Geiger je lijepo ubacio za Christopha Baumgartnera koji glavom poentira za vodstvo domaće momčadi.

U 39. minuti domaćin je dobio penal nakon konzultacije VAR-a. Izveo ga je sigurno Andrej Kramarić koji podebljava vodstvo svoje ekipe.

U završnim trenucima prvog dijela prvo je isključen trener gostiju Oliver Glasner, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade treći pogodak za Hoffenheim postigao Ihlas Bebou.

Već nakon četiri minute igre u nastavku Stanley Nsoki zaradio je izravan crveni karton i domaćin je ostao s igračem manje. Gosti iz Frankfurta smanjili su u 54. minuti preko Marija Gotzea.

Kramarić je za domaću momčad igrao do 78. minute, dok Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić zbog ozljeda nisu u kadru Eintrachta.