SuperSport Hrvatska nogometna liga, 34. kolo, 13.05.2023, 19:10 h, Aldo Drosina
Suci: Ivan Bebek, Luka Pajić, Željko Bučar, Toni Dadić
Istra 1961
Ante Erceg 33' (11m)
1:0(1:0) Gorica
Gorica

Istra i Gorica ne mogu odigrati normalnu utakmicu, sjajni Majkić spašavao domaćina

Branimir Korać • subota, 13.05.2023.

Nakon one ludnice i 5:4 u Velikoj Gorici, Istra i Gorica još jednom su ponudili totalni kaos i sjajnu utakmicu. Slavila je Istra 1:0, ali vjerojatno niti sama ne zna kako joj je to uspjelo...

Nakon prvog poluvremena u kojem je viđeno malo toga, drugo poluvrijeme u Puli ponudilo je pregršt prilika, uzbuđenja, pravi rollercoaster emocija na obje strane. A zanimljivo, upravo u tom prvom poluvremenu u kojem nije bilo toliko uzbuđenja, postignut je jedini pogodak.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon pola sata igre dosuđen je kazneni udarac za Istru, Mlinar je pucao, lopta je pogodila u bloku Tomečaka u ruku i Istra je dobila najveću priliku. Kazneni udarac izveo je Erceg i pogodio za vodstvo domaćina.

Gorica u prvom dijelu nije bila opasna, Sopić nije bio zadovoljan kako je Gorica izgledala i povukao je tri izmjene. U konačnici mu se i isplatilo u smislu prilika, ali ne i realizacije.

Gorica je počela nizati prilike, Majkić je skidao sve moguće i nemoguće i frustracija je rasla. U toj totalnoj okrenutosti prema napadu, Gorica je ostavljala dosta prostora iza svojih leđa što je uglavnom upropaštavao Bakrar.

Samo u prvih 15 minuta drugog dijela Gorica je imala dobre prilike preko Suka, Steenvoordena, Pršira, Ndockyta, a onda je u 63. minuti umalo kažnjena.

Bralić je pogriješio i nije glavom uspio izbiti loptu, samo ju je spustio Bakraru koji dolazi pred Radoševića, ima potpuno samog i otvorenog Kadušića pred praznim golom, ali Bakrar po običaju ne dodaje i Radošević brani.

Nakon toga nastavila je Gorica napadati i nizati prilike pa je Majkić branio pokušaje Raspopovića, Vujnovića, Matavža i Suka.

Još veći kaos nastao je u sudačkoj nadoknadi. Nakon neuspjelih škarica Mahmouda prilikom izbijanja lopte, dolazi do sudara s Vojtkom i Bebek sudi kazneni udarac. Nakon pregleda snimke promijenio je odluku u indirekt nakon čega kreće opsada gola Istre.

Tri puta lopta je zapela u bloku da bi je Pršir poslao u gredu. Uslijedila je nova serija pokušaja, ali nije bilo pogotka i u 104. minuti Bebek je dosudio kraj za ogromno slavlje Istre koja je nekim čudom preživjela ovu utakmicu i upisala pobjedu.