Majerov Rennes lakoćom se obračunao s Palaversinim Troyesom

Petar Jenjić • nedjelja, 14.05.2023.

Završene su još tri utakmice 35. kola francuske Ligue 1, a u nama najzanimljivijoj Majerov Rennes nije imao prevelikih problema protiv davljenika Troyesa...

Nogometaši Rennesa bili su uvjerljivi na domaćem terenu protiv Troyesa s 4:0 te tako nastavljaju borbu za Europu s Lilleom koji ima isti broj bodova, 59, a svoju utakmicu ovog kola tek treba odigrati.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rennes je vodio nakon prvog poluvremena kada je nakon jednog kornera spretno i sretno loptu u gol skrenuo Arthur Theate. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a u 65. minuti domaćin je podebljao vodstvo. Nakon proigravanja Jeremyja Dokua loptu u gol je skrenuo Benjamin Bourigeaud.

Kako ne bi bilo nikakvih dvojbi oko konačnog pobjednika, pobrinuo se Karl Toko Ekambi šest minuta kasnije. Kamerunski nogometa postigao je svoj novi pogodak u 74. minuti, a ubrzo nakon toga napustio igru.

Lovro Majer odigrao je svih 90 minuta za Rennes, dok za goste Ante Palaversa nije ulazio u igru.

Na korak do treće uzastopne pobjede stigao je Lorient koji je odigrao 1:1 u gostima kod Montpelliersa. Gosti su poveli u 68. minuti kada je zabio Romain Faivre nakon što je povratnu loptu s 15 metara skrenuo u gol. Međutim, bod domaćinu u četvrtoj minuti sudačke nadoknade donio je Faitout Maouassa.

Važne bodove u borbi za ostanak upisao je Brest koji je na domaćem terenu bio bolji od Auxxerea. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Jeremy Le Douaron.