SuperSport Hrvatska nogometna liga, 36. kolo, 26.05.2023, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ante Terzić, Vice Vidović, Željko Bučar, Martin Turčin

Varaždin i Lokomotiva remizirali bez pogodaka, Josip Pivarić završio igračku karijeru

Mihaela Bradovski • petak, 26.05.2023.

U prvom susretu 36. kola SuperSport HNL-a sastali su se Varaždin i Lokomotiva, a susret je završen bez pogodaka. U 83. minuti igru je napustio Josip Pivarić i tako završio igračku karijeru...

Za kraj sezone sastali su se Varaždin i Lokomotiva, dvije momčadi koje su ove sezone imale vrlo dojmljivih nastupa, ali i oscilacija zbog kojih su i ostale malo kratke u borbi za Europu. U prošlom kolu Gorica je svladala Varaždince i oduzela im svaku šansu da u zadnjem kolu na svom stadionu traže pobjedu protiv Lokomotive za plasman u Europu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S druge strane Lokosi su ranije otpali, no to nije bio razlog da revijalno odrade ovaj dvoboj. Tražili su bodove i jedni i drugi, uostalom, svaki bod je bitan zbog samog plasmana na ljestvici, viši plasman donosi i više eura u raspodjeli novca od TV prava.

Krenulo je dinamično na obje strane, a prvu konkretnu prijetnju kreirao je Varaždin već u četvrtoj minuti kada je Banovec u tranziciji lijepo proigrao Belcara, on pucao s 20 metara, ali Čavlina je obranio.

Do kraja prvog dijela bilo je ponešto situacija koje su mogle biti opasne, ali nedostajalo je konkretnosti u završnici.

Odmah na početku drugog dijela po jedna sjajna prilika na svakoj strani. Prvo je Varaždin zaprijetio preko Banovca, Brodić ga je fantastično uočio, ali Čavlina je i to obranio. Odmah na drugoj strani zaprijetio je i Vasilj, ali i on iz odlične situacije puca pokraj vratnice.

Lokosi su u nastavku susreta imali još dvije odlične šanse preko mladih Šotičeka i Krivaka, ali obojica su iz dobrih pozicija pucali preko gola.

Varaždin je također mogao napraviti nešto više, ali njemu je nedostajalo više mirnoće u završnoj trećini terena i teško je dolazio do zicera.

Inače, u 83. minuti lijepa scena, Josip Pivarić napustio je igru i završio igračku karijeru. Prilikom izlaska s terena prošao je kroz špalir igrača, a s tribina su ga svi pozdravili velikim pljeskom.