SuperSport Hrvatska nogometna liga, 36. kolo, 28.05.2023, 19:15 h, Stadion u Maksimiru

Branimir Korać • nedjelja, 28.05.2023.

Odigran je i posljednji susret ove sezone u SuperSport HNL-u. Dinamo je ugostio Goricu i upisao je pobjedu 4:1 u zanimljivom i otvorenom dvoboju u kojem je moglo biti još pogodaka...

Sezona je zaključena, Dinamo je upisao visoku pobjedu protiv Gorice 4:1. U krasnom ambijentu na Maksimiru Modri su u proslavi naslova prvaka bili uvjerljivi, rastrčani, stvorili su dosta prilika i postigli četiri pogotka.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za razliku od ranijih sezona kada se naslov znao proslaviti pred mizernim brojem navijača, ovaj put maksimirske tribine bile su lijepo popunjene, kako i priliči prvaku.

Sam susret bio je vrlo dinamičan, kvalitetan i dobar, bilo je prilika na obje strane, naravno, više pred Radoševićevim golom, ali u konačnici ljudi na stadionu mogli su uživati u dobrom i zanimljivom nogometu s nizom lijepih poteza.

Gorica je sjajno otvorila utakmicu i povela je već u petoj minuti. Mrzljak je povukao napad po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje je zaspao Bočkaj, do lopte je došao Ndockyt i udarcem iz prve iz blizine pogodio Livakovićevu mrežu.

Dinamo je krenuo po poravnanje i u 22. minuti malo je nedostajalo da do njega i dođe, ali Radošević je krasno obranio pokušaj Petkovića. U sljedećoj minuti ipak pogodak. Topić je dao loptu za Ivanušeca koji petom iz prve gura u 16 metara za Ljubičića koji je sam pred golmanom i rutinski zabija.

Nastavio je Dinamo nizati prilike, još jednu krasnu Topićevu odlično je obranio Radošević, a u 33. minuti Petković je petom proslijedio loptu u 16 metara prema Baturini, on je odmah u prostor gurnuo za Ivanušeca koji ima lagan posao.

U drugom poluvremenu Dinamo je odmah došao do pogotka, Moharrami je ubacio loptu s desne strane, Tomečak nije došao do nje, ona dolazi do Ivanušeca koji lako zabija, međutim pogodak je poništen zbog zaleđa Moharramija.

U 57. minuti kazneni udarac za Dinamo. Kapulica je u 16 metara srušio Petkovića, on i izvodi kazneni udarac, ali Radošević brani.

U 80. minuti odlična kontra, Ivanušec je gurnuo loptu za Špikića koji dolazi pred vratara i lakoćom zabija.

Točku na i stavio je u 88. minuti Dino Perić iz gužve nakon kornera.

Lijepa pobjeda i lijepa proslava naslova novog/starog prvaka koji nastavlja dominaciju.