SuperSport Prva NL, 33. kolo, 02.06.2023, 15:30 h, Lučko, Lučko
Suci: Martin Turčin, Dario Mužar, Patrik Tkalčević, 4. sudac: Jelena Kumer
Andrija Bubnjar 69'
Cibalia

Jarun pobjednički zaključio sezonu, preokret i pobjeda protiv Cibalije

Petar Jenjić • petak, 02.06.2023.

Odigrana je prva utakmica posljednjeg 33. kola SuperSport Prve NL. Nogometaši Jaruna napravili su preokret protiv Cibalije i pobjednički zaključili sezonu...

Tomislav Šarić
34'
16
Bruno Međimorec
61'
23
Ivan Mikulić
90'+3'
26
Matej Ćosić
90'+4'
20
Wisdom Ubani
90'+4'
Marijan Oršolić
42'
8
Gerald Chibueze Diyoke
61'
10
Andrija Bubnjar
61'
13
Jurica Bajić
84'
7
Karlo Miljanić
84'
Tomislav Radotić

Jarun je na domaćem terenu igrao protiv Cibalije u sklopu posljednjeg 33. kola SuperSport HNL-a. Nakon slabog prvog dijela, u drugom smo vidjeli jako dobar nogomet i tri pogotka te na koncu pobjedu domaće momčadi od 2:1 nakon preokreta.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kada spojimo raniji termin i visoke temperature s činjenicom da se današnja utakmica igra na prestiž, jasno je da u prvom poluvremenu nismo vidjeli puno od nogometa - kako s jedne tako i s druge strane.

I Cibalia i Jarun imale su poneki solidan pokušaj, ali bez prevelike opasnosti. Ističe se sudar glavama Filipa Mihaljevića i Marina Belančića zbog čega su obojica napustila igru u završnih desetak minuta prvog dijela.

Sjajna šansa za Vinkovčane u 49. minuti, najbolja do tada susretu. Loptu je u kaznenom prostoru dobio Dominik Dogan, namjestio se na lijevu nogu, ali u bloku se našao Miro Bakula. Još bolja šansa osam minuta kasnije, Rene Šarić je utrčao u kazneni prostor i prebacio golmana Jaruna, međutim, Matej Mamić uspijeva spasiti s gol linije. Vinkovčani su tražili penal, no sudac se nije oglasio.

Pokušavali su i domaći nakon toga preko glavom preko Tina Karamatića i Tomislava Šarića, ali ostali su bez udarca u okvir gola. Tražili su gosti igranje rukom Karamatića u 67. minuti, no sudac se nije oglasio.

Gosti su poveli preko Andrije Bubnjara u 69. minuti. Igrač koji je ušao u igru svega osam minuta ranije, dobro je reagirao na proigravanje Šimuna Mikolčića i s pet metara skrenuo loptu u mrežu.

Isti igrač mogao je zabiti u 76. minuti kada je bio brži od vratara domaće momčadi Luke Savatovića. Iskosa je uputio udarac prema golu, ali odbio je glavom stoper domaće momčadi u korner.

Sjajan, zaista sjajan pogodak Gabrijela Groznice u 79. minuti. Igrač Jaruna je prvo driblingom izbacio Bruna Unušića i onda snažnim udarcem pod gredu donio Jarunu poravnanje.

Cibalia je tražila pobjednički pogodak, uputila nekoliko udaraca prema golu protivnika, no bez uspjeha. Zbog toga je stigla kazna na drugoj strani kada je Matej Mamić iz blizine skrenuo loptu u gol za svoj drugi gol sezone.

Rezultat se do kraja nije promijenio. Cibalia je zaključila sezonu na 54 osvojena boda, dok je Jarun barem privremeno na četvrtom mjestu s deset bodova manje.