SuperSport Prva NL, 33. kolo, 02.06.2023, 17:30 h, ŠC Rudeš, Zagreb
Suci: Patrik Pavlešić, Bruno Geller, Filip Sinković, 4. sudac: Darko Jurčević
Antonio Boršić 39' (11m)
1:2(1:0) Vukovar '91
Törles Tim Knöll 53'
Franco Capitani Minguez 76'

Vukovarci pokvarili slavlje promocije u SuperSport HNL i odnijeli pobjedu iz Rudeša

Petar Jenjić • petak, 02.06.2023.

Nogometaši Vukovara 1991 upisali su pobjedu u posljednoj utakmici sezone. U derbi susretu protiv Rudeša slavili su nakon preokreta i malo pokvarili slavlje domaćinu...

Tino-Sven Sušić
46'
23
Ante Matić
60'
28
Gabriel Popović
72'
29
Tomislav Krizmanić
84'
2
Stjepan Štefanec
84'
Valentin Jara
46'
88
Dominik Mihaljević
46'
24
Franco Capitani Minguez
63'
22
Mateo Andačić
72'
25
Josip Barišić
83'
Miroslav Bojko

Kraj sezone za Rudeš i Vukovar 1991. Dvije najbolje momčadi SuperSport Prve NL odmjerili su snage u posljednjem kolu sezone, domaćin u slavljeničkom tonu zbog plasmana u viši rang, a gosti da se dostojno oproste.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na koncu je do pobjede stigla gostujuća momčad s 2:1 i tako ostala na jedan bod od današnjeg protivnika na ljestvici. Tako je u trećem međusobnom dvoboju upisala drugu pobjedu, uz jedan remi.

Zanimljivo je bilo prvo poluvrijeme na obje strane. Vidjeli smo dosta pokušaja, prvenstveno domaće momčadi koja je bila jako precizna, barem što se tiče pokušaja unutar okvira gola. Jedan takav stigao je u 26. minuti. Dominik Rešetar je pucao iz slobodnog udarca iz velike daljine. Lopta je od živog zida skoro prevarila golmana Vukovara koji je uspio iščupati loptu i odbiti u korner.

Po pitanju prvog poluvremena izdvajaju se i dva udarca Zinedina Mustedanagića koji su išli van okvira gola. Domaćin je poveo u 39. minuti. Aleksa Latković je srušen, sudac Patrik Pavlešić nije se previše mislio dosuditi najstrožu kaznu, ali ostaje pitanje je li prekršaj bio malo van kaznenog prostora. Siguran je iz penala bio Antonio Boršić.

U sudačkoj nadoknadi zagrebačka momčad pogodila je dva puta okvir gola, prvi put preko Rešetara stativu, a zatim i gredu udarcem nakon izvedenog kornera.

Odlično su u nastavak susreta krenuli gosti, a to su u 53. minuti okrunili pogotkom. Törles Tim Knöll izborio se za prostor na 17 metara i odličnim prizemnim udarcem matirao Kralja za poravnanje. Nakon toga su gosti nastavili prijetiti u narednih nekoliko minuta, no bez promjene rezultata.

Do potpunog preokreta Vukovarci su stigli u 76. minuti. Franco Capitani odlično je pucao iskosa u prvi kut, neobranjivo za Karla Kralja. Nakon toga je još jedan pokušaj imao Knöll, ali obranio mu je tada golman Rudeša.

Do kraja se rezultat nije promijenio, a iz samog kraja utakmice, izdvaja se udarac Bruna Brajkovića koji je otišao malo kraj gola.