Pobjede BSK-a i Croatije, Hrvatski dragovoljac se remijem oprašta od SuperSport Prve NL

Petar Jenjić • subota, 03.06.2023.

Odigrane su posljednje utakmice SuperSport Prve NL za ovu natjecateljsku sezonu. Pobjede su upisali Croatia Zmijavci i BSK protiv Solina odnosno Dugopolja, dok je Orijent remizirao protiv Hrvatskog dragovoljca...

Sezonu je pobjedom zaključilo BSK Bijelo Brdo koje je na domaćem terenu s 3:1 bilo bolje od Dugopolja. Bilo mu je to 12. pobjeda za ukupna 44 boda.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena domaćin je vodio golom Marca Tokicha. Početkom nastavka izjednačio je Marko Domančić, da bi Josip Čikvar i Tokich svojim drugim golom dineli pobjedu BSK-u.

Pobjedu za kraj sezone upisala je i Croatia Zmijavci koja je na domaćem terenu s 3:0 bila bolja od Solina te tako došla na 43 boda koliko ima i njihov današnji protivnik.

Dva pogotka domaćin je postigao u prvom poluvremenu. Prvo je u šestoj minuti poentirao Marko Musulin, da bi u pet minuta kasnije zabio Ante Bekavac. U drugom poluvremenu pobjedu je potvrdio Marin Jonjić.

Hrvatski dragovoljac svoje je natjecanje u drugom rangu zaključio remijem u gostima kod Orijenta 2:2. S druge strane, Orijent sezonu završava na 43 boda.

Strijelci za Orijent bili su Mateo Monjac iz penala te Dominik Simčić, dok su za goste zabijali Seth Amoateng i Bruno Zdunić.