SuperSport Prva NL, 33. kolo, 03.06.2023, 17:30 h, Zagreb, Kustošija
Suci: Toni Dadić, Patrik Krmar, Filip Krznarić
Ivor Ljubanović 67' (11m)
Dubrava

Poraz Kustošije uoči dodatnih kvalifikacija, Toplak u neočekivanim problemima

Mihaela Bradovski • subota, 03.06.2023.

Kustošija je u posljednjem kolu ugostila Dubravu i u susretu bez nekog velikog bodovnog značaja upisala poraz 0:1. U konačnici bi ipak mogla biti značajna s obzirom da je Samir Toplak ovdje ostao bez dvojice važnih igrača uoči kvalifikacija...

Marino Kukoč
46'
10
Filip Dujmović
46'
6
Alessio Tonon
46'
18
Mihovil Geljić
58'
16
Moreno Vušković
70'
Matej Hoić
70'
37
Boyan Jia
70'
32
Kevin Gjergj Lekaj
87'
7
Zvonimir Petrović
87'

Damir Milinović

Samir Toplak nikako ne može biti zadovoljan nakon dvoboja njegove Kustošije i Dubrave. Nije problem u ovoj utakmici i porazu 0:1, ionako ti bodovi nemaju nikakvog značaja, veći je problem u onome što ga čeka.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Naime Kustošija ide u dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi, a u tim kvalifikacijama bit će oslabljena i to poprilično. Iz igre je zbog ozljede izašao prvi napadač Andrej Šaronja, nije uopće mogao stati na nogu i jako je upitno hoće li se oporaviti za tjedan dana. To nije sve, igrač koji ga je zamijenio, Mihovil Geljić, zaradio je isključenje.

Dogodilo se to u 65. minuti kada je nakon udarca izvana Geljić pred gol linijom rukom obranio udarac i zaradio isključenje potpuno opravdano, a Dubrava kazneni udarac. Ivor Ljubanović bio je precizan i donio je pobjedu gostima.

Prije i nakon toga bilo je vrlo malo uzbuđenja i kvalitetnog nogometa. U 90 minuta igre tek jedna prava i konkretna prilika ne računajući kazneni udarac.

Ona se dogodila u prvom poluvremenu kada je Šaronja dobio loptu i pucao iz kaznenog prostora u donji kut, ali Šarkanj je dobro obranio.

U konačnici Dubrava završava sezonu pobjedom, a Samir Toplak čeka sutrašnji dvoboj odluke u SuperSport Drugoj NL između Zrinskog i Sesveta kada će saznati tko ga čeka u kvalifikacijama.