Ostali sportovi

Hrvatske odbojkašice drugi turnir Lige nacija započele porazom od SAD-a

Krešimir Milić • srijeda, 14.06.2023.

Bolja je bila drugoplasirana ekipa na svjetskoj rang listi s 3:1 u setovima. Hrvatske odbojkašice u Brazilu čekaju još tri utakmice...

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u subotu je otputovala na drugi turnir u sklopu VNL Lige nacija gdje igraju protiv jakih protivnica u Braziliji. Prvu utakmicu igrale su protiv selekcije SAD-a koja je druga na svjetskoj rang ljestvici, dok je Hrvatska na 30. mjestu.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odbojkašice SAD-a bile su bolje s 3:1 (17:25, 25:22, 25:18, 25:15) u setovima.

Prvi set pripao je hrvatskim odbojkašicama koje su pružile dobar otpor i u drugom setu. Međutim, Amerikanke tad dolaze do izjednačenja i kreću prema pobjedi koju su na kraju osigurale na prvoj utakmici ovog turnira.

Među hrvatskim odbojkašicama najviše poena, 15, imala je Laura Miloš, a pratile su je s 14 Andrea Mihaljević i Dijana Karatović. U redovima SAD-a najefikasnije bile su Alexandra Frantti i Jordan Thompson s po 17 poena.

Hrvatske odbojkašice u Brazilu čekaju još tri utakmice, a igrat će protiv Južne Koreje 16.6, Srbije 18.6 i istog dana protiv Tajlanda.