Liga nacija 2022., Final Four, Polufinale, 15.06.2023, 20:45 h, FC Twente Stadion, Enschede
Italija

Joker s klupe srušio Italiju i odveo Španjolsku na megdan s Hrvatskom!

Petar Jenjić • četvrtak, 15.06.2023.

Reprezentacija Španjolske drugi je finalist Lige nacija. U drugom polufinalnom dvoboju slavila je protiv Italije rezultatom 2:1, a junak je bio joker s klupe...

Marco Asensio
46'
11
Sergio Canales
68'
8
Fabián Ruiz
74'
12
Ansu Fati
74'
20
Joselu
84'
Matteo Darmian
46'
3
Federico Dimarco
46'
14
Federico Chiesa
60'
16
Bryan Cristante
61'
6
Marco Verratti
76'
Roberto Mancini

Hrvatska je saznala protivnika u finalu Lige nacija, a to će biti Španjolska! U drugom polufinalu Furija je igrala protiv Italije koju je u, ne pretjerano sadržajnom dvoboju, svladala rezultatom 2:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih 11 minuta vidjeli smo dva pogotka, dok je u ostatku susreta Španjolska imala više udaraca i prilika te zasluženo stigla do pobjede. Pogodak vrijedan pobjede zabio je joker s klupe Joselu.

Odmah vodstvo Španjolaca nakon tri minute igre. Velika pogreška talijanske obrane, Gianluigi Donnarumma slabo je odigrao za Leonarda Bonuccija koji nije iskontrolirao loptu kako je htio. Ukrao je Yeremy Pino, utrčao u kazneni prostor i matirao talijanskog vratara.

Samo osam minuta kasnije Talijani su poravnali. Debitant Robin Le Normand igrao je rukom u kaznenom prostoru, sudac Slavko Vinčić dosudio najstrožu kaznu. Potpuno siguran s 11 metara bio je Ciro Immobile.

U 21. minuti se nakratko činilo da je Italija preokrenula preko Davidea Fratesija, no nakon pregleda VAR-a pogodak je poništen zbog zaleđa. Ostatak poluvremena donio je dva udarca Alvara Morate i jedan pokušaj Rafaela Toloija, no bez promjene rezultata.

Odmah na početku nastavka sjajne šanse za Španjolce. Ubačaj Marca Asensija za Mikela Merina, ali vratar Italije čudesno je obranio, da bi na povratnoj lopti Morata pucao malo kraj stative. U 52. minuti Donnarumma je malo otišao u prazno nakon slobodnog udarca, pokušao je to iskoristiti Rodri, ali udarac ide malo iznad grede.

Sjajna šansa za Italiju u 65. minuti. Jednostavno nije išlo Fratesija koji je odlično reagirao na ubačaj s lijeve strane i snažno pucao s osam metara, ali Unai Simon odbija njegov pokušaj. Španjolska je igrala bolje u ostatku nastavka, a to joj se isplatilo u 88. minuti.

Samo četiri minute nakon ulaska u igru poentirao je Joselu koji je najbolje reagirao nakon udarca Rodrija i iz blizine skrenuo loptu u mrežu. To mu je u trećem nastupu za seniorsku vrstu bio treći postignuti pogodak.