Amerikanci pobjedom protiv Kanade obranili titulu u CONCACAF Ligi nacija

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 19.06.2023.

Osim što je završena Uefina Liga nacija, odigran je i završni susret u CONCACAF zoni. Tamo su se za trofej borili SAD i Kanada, a Amerikanci su bili uspješniji s 2:0...

Muška američka nogometna reprezentacija obranila je naslov pobjednika Lige nacija za područje Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba (CONCACAF), svladavši reprezentaciju Kanade s 2:0 u finalu odigranom na stadionu Allegiant u Las Vegasu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Amerikanci su oba pogotka postigli u prvom poluvremenu, a strijelci su bili branič Chris Richards u 12. minuti i napadač Folarin Balogun u 34. minuti. Kod oba pogotka dodavač je bio Giovanni Reyna.

Za reprezentaciju SAD-a ovo je drugi naslov, a pobjednici su bili i prije dvije godine, kad je održano prvo izdanje CONCACAF Lige nacija. Tada su u finalu bili bolji od Meksika koji su u Las Vegasu svladali u polufinalu s uvjerljvih 3:0.

Meksikanci su se na kraju morali zadovoljiti pobjedom nad Panamom u utakmici za treće mjesto, koju im je donio Jesus Gallardo pogotkom već u četvrtoj minuti.