Amerikanci u završnici susreta izbjegli poraz od Jamajke na otvaranju Gold Cupa

Branimir Korać • nedjelja, 25.06.2023.

CONCACAF Gold Cup otvoren je u Chicagu gdje je SAD ugostio Jamajku. Malo je nedostajalo da Jamajka uzme sva tri boda, Amerikanci su u završnici izjednačili...

Reprezentacija SAD-a bila je na rubu povijesnog poraza, prvi put otkako se igra Gold Cup mogla je upisati poraz na otvaranju. Ipak, Jamajka nije izdržala i SAD je u završnici susreta došao do boda.

Igraj na utakmice Gold Cupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Branitelj naslova već u 13. minuti našao se u zaostatku kada je Demarai Gray ubacio iz slobodnog udarca, a Damion Lowe glavom pogodio za vodstvo.

Imala je Jamajka priliku za 2:0 u 29. minuti, ali Matt Turner obranio je kazneni udarac Leonu Baileyju.

Amerikanci su se vratili u utakmicu u 88. minuti kada je Jesus Ferreira ubacio, lopta se odbila od braniča i došla do Brandona Vazqueza koji zabija za remi.

Unatoč ovom remiju, SAD ne bi trebao imati problema u prolazu skupine, prva dva idu dalje, a u skupini s njima su još i Trinidad i Tobago i Sveti Kitts i Nevis.