Islanđani pregazili Budućnost i izborili prvo pretkolo Lige prvaka

Petar Jenjić • petak, 30.06.2023.

Islandski Breidablik upisao je visoku pobjedu protiv Budućnosti u finalu preliminarne runde Lige prvaka. Tako su izborili dvoboj sa Shamrock Roversima...

Završena je preliminarna runda za pretkola Lige prvaka iz koje je kao pobjednik izašao islandski Breidablik koji je u finalu bio bolji od Budućnosti.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Islanđani su iskoristli domaći teren i nakon pobjede protiv Atletic Escaldesa od 3:0 još uvjerljivije svladali Crnogorce. Dvoboj je završen rezultatom 5:0.

Već u prvom poluvremenu postigli su četiri pogotka uz četiri različita strijelca. Za vodstvo je zabio Viktor Einarsson, a slijedili su ga Stefan Ingi Sigurdarson, Gisli Eyjlofsson i Hoskuldur Gunnlaugsson.

Konačan rezultat u u 74. minuti postavio je Jason Svanthorsson, dvije minute nakon ulaska u igru. Nikakve drame večeras nije bilo.

Islanđani su tako izborili prvo pretkolo Lige prvaka u kojem će igrati protiv Shamrock Roversa. Prvi susreti igraju se 11. i 12. srpnja, a uzvrati tjedan dana kasnije.