Gzira poražena u Luksemburgu, ali osigurali su prolaz u 3. pretkolu Konferencijske lige

Krešimir Milić • srijeda, 02.08.2023.

Maltežani su zabili jedan gol na gostovanju, a pokazat će se presudan za prolaz. Poraženi su s 2:1 od Dundelangea…

Jedan od klubova kojeg pamtimo po senzacijama je malteška Gzira, a čini se da ih je ove sezone ponovno pomazila sreća u Europi. Dobili su dobar ždrijeb kojim su prvo izbacili irski St. Patricks, a sad su isto napravili u 2. pretkolu Konferencijske lige protiv luksemburškog Dundelangea.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kod kuće su slavili s 2:0 u prvoj utakmici, a u uzvratu je bio bolji s nedovoljnih 2:1 Dundelange.

Samir Hadji zabio je prvi gol za vodstvo u 38. minuti, a povećao ga je u 84. minuti i činilo se da će utakmica u produžetke. No da do toga ne bi došlo pobrinuo se Wilkinson koji zabija u 87. minuti za slavlje Gzire unatoč porazu.

Gzira u idućem kolu čeka boljeg iz dvoboja Viktorije Plzen i Drite. Njihov prvi susret završio je bez pobjednika 0:0, a uzvrat igraju sutra od 20 sati na Kosovu.