Mladi hrvatski košarkaši pomeli Slovačku i došli nadomak povratka u A diviziju

Branimir Korać • petak, 11.08.2023.

Hrvatska reprezentacija do 16 godina odigrala je još jednu odličnu utakmicu, posve je nadigrala Slovačku i plasirala se u polufinale Europskog prvenstva do 19 godina...

Izabranici Roka Jurline još jednom su pokazali kako im nije mjesto u B diviziji Europskog prvenstva. Nastavili su s dominacijom te su u četvrtfinalu pregazili Slovačku s 85:35.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rezultat sve govori, pobjeda je ostvarena uz ozbiljan pristup, veliki angažman i borbenost, a veš na poluvremenu Slovaci su bili svjesni kako ne mogu zaustaviti Hrvatsku i da će doživjeti katastrofalan poraz.

Na odmoru je Hrvatska imala 53:12 i već tada je bilo sve jasno, ostalo je tek pitanje konačne razlike.

Završilo je s okruglih plus 50 i to zato što je Hrvatska podigla nogu s gasa u drugom dijelu i smilovala se Slovacima.

Najbolji u hrvatskim redovima bili su Borna Katanović sa 17 poena te s po 15 Roko Jemo i Toni Josipović.

"Iskrene čestitke momcima na vrhunskoj izvedbi danas. Naša najbolja utakmica na Prvenstvu. Od prve do posljednje minute smo dominirali terenom i nema nikakve prevelike euforije jer se okrećemo sutrašnjoj utakmici protiv Gruzije. Gruzija je dobra ekipa i udaljeni smo jednu stepenicu od našeg cilja koju bi sutrašnjom pobjedom i ostvarili i to je jedino o čemu sad razmišljamo", poručio je izbornik.