Supersport Prva NL, 1. kolo, 14.08.2023, 17:30 h, Čepin
Suci: Filip Cindrić (Nova Kapela), Emir Trklja (Petrinja), Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina)
2:0(0:0) Jarun
Jarun

Sjajan debi Zrinskog u SuperSport Prvoj NL, isključenje Tadića prelomilo dvoboj

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.08.2023.

Odigran je i posljednji susret prvog kola SuperSport Prve NL. Zrinski je u Čepinu ugostio momčad Jaruna i upisao je pobjedu 2:0...

Ivan Jajalo
60'
14
Domagoj Topić
60'
30
Dominik Dogan
80'
5
Luka Ćubel
90'

Jakov Pranjić
30'
9
Josip Tadić
61'
27
Borna Bilobrk
85'
8
Josip Marinić
85'
23
Ivan Kukavica
85'
Jerko Leko

Zrinski i Jarun sastali su se na kraju prvog kola SuperSport Prve NL, a u zanimljivom dvoboju u Čepinu domaćin je stigao do pobjede 2:0. Pogoci su došli u drugom poluvremenu nakon što je Jarun ostao s igračem manje na travnjaku.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Uglavnom je to bio borben dvoboj u kojem se igralo na sredini terena i s malo pravih i konkretnih prilika, ali u prvom dijelu ipak je bila jedna situacija u kojoj je teže promašiti nego pogoditi.

U 28. minuti Mujagić je nakon kornera bio potpuno sam pred golom, ali s dva metra nije pogodio praznu mrežu nego je pucao preko gola.

Odluka je pala u drugom poluvremenu u koje je bolje ušao domaćin, a trenutak odluke dogodio se u 64. minuti. Tri minute ranije Josip Tadić ušao je u igru da bi vrlo brzo zaradio isključenje i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Od 71. minute Zrinski vodi 1:0 nakon dobre akcije, lopta je s desne strane proslijeđena do Mujagića u 16 metara koji dobro prima loptu, okreće se i zabija.

Pokušao je Jarun doći do poravnanja, ali nije išlo, u završnici je primio još jedan pogodak kada je Ivan Jajalo u sudačkoj nadoknadi pogodio nakon odbijanca u kaznenom prostoru.

Zaslužena pobjeda Zrinskog koji je tako na najbolji mogući način krenuo u drugoligašku avanturu.