Supersport Prva NL, 1. kolo, 12.08.2023, 17:30 h, Sv. Josip Radnik, Sesvete
Suci: Oliver Romić, Luka Kurtović, Filip Đerđ, 4. sudac: Patrik Pavlešić
Bruno Burčul 81'
Dugopolje

Bruno Burčul krasnim pogotkom donio pobjedu Dugopolju

Petar Jenjić • subota, 12.08.2023.

Odigrana je još jedna utakmica prvog kola SuperSport Prve NL. Dugopolje je u gostima igralo protiv Sesveta te na koncu stiglo do minimalne pobjede...

Kristijan Kopljar
46'
11
Fran Čuljak
64'
8
Tomislav Duvnjak
64'

Mirko Šušak
83'
Marko Domančić
57'
29
Bruno Burčul
78'
14
Toni Ivanišević
79'
26
Stipe Vladušić
90'+4'
Boris Pavić

Nogometaši Dugopolja uspješno su krenuli u novu sezonu SuperSport Prve NL. Momčad Borisa Pavića gostovala je kod novog/starog drugoligaša Sesveta i stigla do minimalne pobjede od 1:0.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije to bila prilikama pretjerano bogata utakmica, ali gostima to nije toliko ni važno, s obzirom na to da su na pravi način otvorili sezonu. Junak je bio Bruno Burčul čiji je prekrasan udarac donio pobjedu Dugopolju.

Kroz prvo poluvrijeme nemamo previše toga za izdvojiti. Dva udarca u okvir imali su gosti, no nijedan nije bio prevelika opasnost za Tonija Šuškovića koji se najviše morao protegnuti u sudačkoj nadoknadi.

Ivan Rodić je ubacio kroz kazneni prostor za Mateja Jukića kojem je nes(p)retan udarac okrznuo okvir gola. Domaćin nije mogao biti pretjerano zadovoljan stanjem na terenu.

Agilniji su bili na obje strane u nastavku, a izdvajamo pokušaj Marka Tešije iz 53. minuti kada je opalio s 22-23 metra, no otišlo je to kraj gola. Slična situacija s istim ishodom na drugoj strani sedam minuta kasnije kada je pokušao Mateo Topić.

Matej Jukić u dva je navrata bio u solidnoj situaciji za postizanje pogotka, no nijedan udarac nije bio potpuno precizan. Oba su otišla van okvira gola. U 78. minuti dobar pokušaj glavom Rodića koji je ostao sam na sedam metara, ali odlazi kraj gola.

Odmah nakon toga u igru za goste ušao je Bruno Burčul, da bi već u 81. minuti poentirao. Ukrao je loptu na 35-40 metara od gola, povukao prema naprijed i udarcem malo izvan kaznenog prostora matirao protivničkog vratara.

Do kraja su domaći pokušavali, izdvaja se pokušaj Topića, ali nije bilo nove promjene rezultata.