Španjolke u dramatičnih deset minuta preko Švedske otišle u finale

Mihaela Bradovski • utorak, 15.08.2023.

Španjolska je prvi finalist Svjetskog prvenstva za nogometašice. Španjolke su u polufinalu bile bolje od Švedske s 2:1...

Odigrano je prvo polufinale Svjetskog prvenstva nogometašica. Španjolska i Švedska ponudile su dramu iz koje je sretnija izašla Španjolska slaveći s 2:1.

Igraj na SP nogometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Španjolska je već ulaskom u polufinale ostvarila svoj najbolji rezultat ikad, a onda je odmah napravila korak dalje. Šveđankama ovo nije novost, imaju i nastup u polufinalu, no danas su ipak ostale kratke.

Španjolska je u konačnici zasluženo prošla u finale, bila je bolji protivnik i na kraju je za to i nagrađena.

Na pogodak se čekalo sve do 81. minute kada je Španjolska povela preko Salme Paralluelo odličnom reakcijom na odbijenu loptu, ali Šveđanke su odgovorile preko Rebecke Blomqvist lijepim udarcem sa 7-8 metara.

Španjolke su ipak uzele pobjedu, Olga Carmona u 89. minuti s ruba kaznenog prostora poslala je loptu od grede u mrežu.

Druge finalistice bit će Australke ili Engleskinje.