Ostali sportovi

Perković u finalu Svjetskog prvenstva, Tolj se nije uspjela kvalificirati

Krešimir Milić • nedjelja, 20.08.2023.

Najbolja hrvatska diskašica imala je treći rezultat u kvalifikacijama za finale. Tolj je završila na 18. mjestu s hicem od 58.92 metra…

Rano ujutro u nedjelju osigurala je Sandra Perković finale Svjetskog prvenstva u Budimpešti hicem koji je njen rekord sezone. Sedmo je to njeno finale na sedmom Svjetskom prvenstvu u atletici na kojem sudjeluje, a svojim hicem od 65.62 metra premašila je normu od 64 metra.

Od svog prvog sudjelovanja na Svjetskim prvenstvima u atletici Perković je osvojila pet medalja i tako postala hrvatska rekorderka po broju osvojenih medalja. Ima jednu više od Blanke Vlašić.

Uoči ovog prvenstva pretrpjela je tešku ozljedu zadnje loše i tetive desne noge, ali uspjela se oporaviti i svojim hicem dala nagovijestiti da bi mogla do još jedne medalje u bacanju diska.

U finale se nije uspjela plasirati druga hrvatska diskašica Marija Tolj. Njen hitac od 58.92 metra bio je dovoljan tek za ukupno 18. mjesto u kvalifikacijama.