Supersport Prva NL, 3. kolo, 26.08.2023, 17:00 h, Krimeja, Rijeka
Suci: Filip Cindrić, Tomislav Keglević, Igor Babić; 4. sudac: Antonio Škobić
0:1(0:1) Vukovar '91
Törles Knöll 16'

Vukovar 1991 do prve pobjede sezone, odlaze bodovi s Krimeje

Petar Jenjić • subota, 26.08.2023.

Nogometaši Vukovara 1991 stigli su prve pobjede sezone u SuperSport Prvoj NL. U sklopu trećeg kola slavili su u gostima kod Orijenta s minimalnih 1:0...

Baboucarr Faal
59'
20
Dominik Simčić
60'
15
Noa Zuliani
75'

Robin de Jesus Gonzalez Ruiz
46'
8
Ivan Radošević
46'
29
Vanja Pelko
69'
30
Niko Hajnal
87'
14
Ivan Aleksić
90'+3'
Miroslav Bojko

Subota poslijepodne donijela je dvoboj trećeg kola SuperSport Prve NL u kojem su se susreli Orijent 1919 i Vukovar 1991. Do pobjede su stigli gosti kojima je za prvo slavlje sezone bio dovoljan jedan pogodak. S druge strane, domaćin ostaje na samo jednom osvojenom bodu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo značajnije uzbuđenje ujedno je bio i pogodak. Do vodstva su stigli Vukovarci u 16. minuti, Valentin Jara je ubacio s desne strane, Törles Knöll pucao iz poluvoleja s 11 metara i matirao protivničkog vratara.

Gledali smo koliko toliko sadržajno prvo poluvrijeme, ali i jednu baš konkretnu priliku. U 25. minuti Andro Švrljuga oštro je ubacio na pet metara, ali odbio je Tin Sajko. Do lopte je došao Emanuel Črnko koji puca s deset metara, no vratara gostiju ponovno brani, iako je dosuđeno i zaleđe.

U prvih deset minuta nastavak dvije vrlo dobre situacije za Orijent. Prvo je Bubnjar pucao glavom nakon ubačaja Švrljuge, a onda i Gajzler, no nije bilo promjene rezultata. Gajzler se nakon toga našao u još jednoj dobroj poziciji u 55. minuti, ali otišlo je malo iznad grede.

Odmah je po ulasku u igru u šansi bio Baboucarr Faal, pokušao je lobom u 60. minuti, ali nije bio najprecizniji. Dvije minute kasnije odličan ubačaj Darija Rugaševića, uslijedio je udarac glavom Ruiza Gonzalesa, ali Leo Margan je bio na pravom mjestu.

Uslijedila je pauza s prilikama, sve do 80. minute kada se u jako dobroj situaciji našao ponovno Gonzales, ali pucao je malo kraj stative. Nakon toga Mario Tadejević pucao je glavom nakon kornera, uhvatio lako Sajko.

Tri minute kasnije sjajna šansa za Orijent, pucao je Noel Bodetić s 30 metara, ali zatresao je okvir gola. Do kraja utakmice Orijent nije uspio doći do poravnanja.