Supersport Prva NL, 3. kolo, 28.08.2023, 17:00 h, Sesvete
Suci: Darko Jurčević, Matej Mađerić, Marko Maloča
Mate Pavlović 32'
Dubrava

Sesvećani i dalje u čekaonici, Dubrava upisala prvu ovosezonsku pobjedu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 28.08.2023.

U posljednjem susretu trećeg kola SuperSport Prve NL Sesvete su ugostile Dubravu, a gosti se vraćaju kući s tri boda u džepu...

Mateo Topić
46'
2
Matej Mamić
46'
30
Dominik Šuart
63'
9
Mihovil Geljić
63'
27
Kristijan Kopljar
80'
Franjo Bilić
46'
9
Patrick Junior Osei Kesse
67'

Josip Ivan Zorica
76'
4
Nikola Barišić
84'

Ivan Božić

Zanimljiv dvoboj odigran je u Sesvetama gdje je istoimeni domaćin ugostio Dubravu, ali nije uspio doći do pobjede. Dubrava je slavila s 1:0, imao je domaćin prilika za poravnanje, ali isto tako i Dubrava za povećanje vodstva.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih pola sata Juranović je dva puta zaprijetio iz slobodnog udarca, prvi put lako je obranio Žiger, a drugi put pogodio je gredu.

U 32. minuti gosti dolaze do vodstva. Dugačka lopta za Pavlovića koji lakoćom bježi Laštru, dolazi pred Žigera te ga lobuje za 1:0.

Domaćin je u drugom poluvremenu dva puta došao vrlo blizu poravnanja. Prvo je u 75. minuti Topić zatresao gredu snažnim udarcem s desetak metara.

Tri minute kasnije kazneni udarac za Sesvete, Dobrić je igrao rukom u svojih 16 metara. Topić je preuzeo odgovornost, ali pucao pokraj gola, Šarkanj je promašio stranu, a Topić gol.

U sudačkoj nadoknadi Juranović je imao sjajnu priliku, bio sam pred vratarom, ali pucao pokraj gola.

Dubrava tako dolazi do prve ovosezonske pobjede dok Sesvećani ne znaju za nju i dalje.