SuperSport Hrvatski kup, 1/32 finala, 29.08.2023, 16:30 h
Dugo Selo
Dugo Selo 4:2 Pitomača

Dugo Selo u 93. minuti izvuklo produžetke, Pitomača pala tek u raspucavanju

Branimir Korać • srijeda, 30.08.2023.

Nogometaši Dugog Sela izborili su prolaz u prvo kolo SuperSport Hrvatskog kupa nakon što su boljim raspucavanjem s 11 metara eliminirali Pitomaču...

Kup natjecanje nerijetko donosi iznenađenja pa je tako i jučer malo nedostajalo da niželigaš Pitomača eliminira člana SuperSport Druge NL Dugo Selo. Minute su dijelile Pitomaču od prolaza, ali domaćin se ovaj put provukao.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Početak susreta nije davao naznake da bi moglo doći do iznenađenja, u sedmoj minuti Dugo Selo je povelo pogotkom Tonija Barišića i s tih 1:0 otišlo je na odmor.

Početkom drugog poluvremena šok za domaćina. Niti deset minuta nije trebalo Pitomači za potpuni preokret, Ivan Begović u 48. i Marko Matančić u 52. minuti odveli su goste do 2:1.

Dugo se činilo da će susret tako i završiti, ali u 93. minuti Tin Janušić pogađa za 2:2 i osigurava oš 30 minuta nogometa.

U dodanom vremenu pobjednika nije bilo i pristupilo se raspucavanju s 11 metara gdje su četvorica od pet domaćih izvođača bila uspješna, dok su gosti imali dva neuspješna pokušaja i ostali su bez prolaza.

Većina susreta pretkola na rasporedu su danas uglavnom s početkom u 16:30.