Croatia Zmijavci i Vukovar bez iznenađenja, porečki Jadran preokretom izbacio Mladost Ždralovi

Krešimir Milić • srijeda, 30.08.2023.

Nije bila ni približna golijada danas u pretkolu SuperSport Hrvatskog kupa kao one Grobničana, ali bilo je zanimljivih susreta. Četiri gola zabio je Vukovar Graničaru iz Kotoribe, a Croatia Zmijavci na gostovanju u Županji kod Graničara tri puta je tresla mrežu…

Pretkolo SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa obilježio je svakako jučerašnji susret Grobničana i Papuka na kojem je postignuto 30 golova, jedan Papuka i 29 Grobničana. Takav susret teško će se uskoro ponoviti, a ni danas nije nedostajalo golova.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bilo ih je na susretu Vukovara 1991 i Graničara iz Kotoribe, a slavili su domaći s 4:0. Pokazali su odmah Vukovarci zašto su bili favoriti u tom susretu. U 38. minuti poveli su golom Mustedanagića, a u drugom dijelu su potvrdili pobjedu s dva gola Gonzalesa (62., 84.) i jednim Knolla (73.).

Vukovarci nisu jedini drugoligaši koji su uspješno apsolvirali pretkolo SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

U tome su uspješni bili i nogometaši Croatije Zmijavci na gostovanju u Županji kod Graničara. Slavila je momčad iz Zmijavaca s 3:0, a mrežu je dva puta zatresao Gadže (72., 82.) te jednom Krizmanić (53.).

Zanimljiv je bio i trećeligaški ogled u kojem je porečki Jadran dočekao Mladost iz Ždralova. Slavio je Jadran s 2:1 nakon preokreta protiv gostiju iz Ždralova.

Poveli su gosti golom Žabeca u 45. minuti, a za izjednačenje zabija Radman u 77. minuti da bi u petoj minuti sudačke nadoknade Travaglia donio prolaz Jadranu.