Konferencijska liga, skupina C, 1. kolo, 21.09.2023, 21:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 10.005
Suci: Pawel Raczkowski, Radoslaw Siejka, Adam Kupsik (Poljska)

Branimir Korać • četvrtak, 21.09.2023.

Još jednom Dinamo je upisao visoku pobjedu protiv Astane i pokazao kako je prejak za kazahstanskog prvaka. Odigrao je novu vrlo dobru utakmicu i upisao visoku 5:1 pobjedu u prvom kolu grupne faze Konferencijske lige...

Varazdat Harojan
45'
8
Islambek Kuat
62'
27
Timur Dosmagambetov
62'
29
Dušan Jovančić
84'
17
Abat Aimbetov
84'
Grigorij Babajan

Dinamo je odradio posao protiv Astane, upisao je sva tri boda i to onako, reklo bi se u trećoj brzini. Nije to bio neki veliki utrošak energije za Dinamove igrače, Dinamo je potpuno dominirao i u susretu očite razlike u kvaliteti na kraju je ipak zasluženo glatko slavio.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u četvrtoj minuti Dinamo je imao prvu veliku priliku. Vidović je bio iskosa pred Čondrićem, uočio je na petercu Emrelija, dobro ga je proigrao, on je trebao samo pogoditi praznu mrežu, ali nije došao do lopte.

Dugo je Dinamo čekao na prvu sljedeću konkretnu situaciju, a ponovno je dosta toga dobroga napravio Vidović koji je odlično prošao čuvara i onda pucao, ali Čondrić je odlično obranio.

U 41. minuti Dinamo je zaradio kazneni udarac. Darboe je bio vrlo neoprezan i čak dva puta je nagazio Ljubičića u 16 metara. Bruno Petković bio je precizan i pogodio je za 1:0.

Pogodak je stigao u najbolje vrijeme, a mora se priznati da je i drugi došao u jednako odličnom trenutku.

Odmah na početku drugog dijela nepotrebno Harojan ruši u 16 metara Emrelija i Dinamo dobiva novi kazneni udarac. Još jednom je Petković siguran i Dinamo dolazi do 2:0.

Nakon toga sve je bilo lakše, Dinamo je jurio prema pobjedi koja je na kraju bila vrlo uvjerljiva.

U 58. minuti Marko Bulat još jednom ove sezone krasno zabija iz slobodnog udarca sa 17 metara i odvodi Dinamo na 3:0.

Astana je uspjela smanjiti preko Hovhanisjana, a u završnici Modri završavaju posao.

U 85. minuti Mihajličenko je krasno nabacio, a Marin glavom pogodio da bi u sudačkoj nadoknadi proigrao Tibora Halilovića koji lijepo pogađa u donji kut s 18 metara za konačnih 5:1.

Rutinski odrađen posao Dinama koji je jednostavno puno bolja momčad od Kazahstanaca.