Legendarni Spanoulis preuzima kormilo grčke reprezentacije

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.10.2023.

Vassilis Spanoulis imenovan je novim izbornikom grčke košarkaške reprezentacije. Na toj poziciji zamijenit će Dimitrisa Itoudisa koji odlazi zbog slabog plasmana na Svjetskom prvenstvu...

Proslavljeni grčki košarkaš Vassilis Spanoulis od ponedjeljka je i službeno imenovan novim izbornikom grčke reprezentacije, a na toj je poziciji zamijenio Dimitrisa Itoudisa koji je otišao nakon što je na nedavnom Svjetskom prvenstvu Grčka zauzela tek 15. mjesto.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Spanoulis, koji je aktualni trener Peristerija, potpisao je dvogodišnji ugovor s Grčkim košarkaškim savezom.

Tijekom igračke karijere Spanoulis je igrao za oba najveća grčka kluba Olympiacos i Panathinaikos, a s reprezentacijom je 2005. osvojio naslov europskog prvaka te 2006. godine svjetskog doprvaka.

Kao treneru ide mu jako dobro, s obzirom na to da je prošle sezone S Peristerijem igrao polufinale doigravanja gdje je nakon pet utakmica ispao od Panathinaikosa. Za treće mjesto bio je bolji od PAOK-a s 3:0 u seriji.