Nova prilika Splićana za prvu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi

Branimir Korać • petak, 06.10.2023.

Kao što su otvorili prvo kolo, košarkaši Splita otvorit će i drugo kolo ABA lige. Na Gripama će ugostiti Igokeu i tražiti prvu pobjedu...

Prvi pokušaj Splićana nije bio uspješan i nadaju se kako će više sreće biti u drugoj utakmici. Na Gripe dolazi Igokea, neugodan i kvalitetan protivnik, ali u Splitu razmišljaju samo o pobjedi.

Igraj na Split - Igokea na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na startu sezone igrali su protiv Studentskog centra i odigrali tri solidne četvrtine, ali pali su u završnici susreta i Studentski centar je to iskoristio te odnio pobjedu 76:72.

Na početku posljednje dionice Podgoričani su se odvojili i u nastavku susreta su uspješno čuvali prednost te nisu dopustili Splitu da se potpuno vrati i uvede završnicu u neku neizvjesnost.

Želja je bila krenuti s pobjedom, ali Splićani nisu uspjeli, bili su i oslabljeni neigranjem Dereka Funderburka, ali općenito nisu bili na razini na kojoj bi željeli biti.

Danas im u goste dolazi Igokea koja je također krenula porazom i to može se reći planiranim. Ugostila je ipak prejaku Crvenu zvezdu kojoj je bilo dovoljno 20-ak minuta ozbiljne igre da riješi pitanje pobjednika.

Igokea je i ove sezone složila kvalitetnu momčad i Splitu neće biti nimalo jednostavno u ovom dvoboju. No na domaćem parketu tražit će pobjedu protiv svih i pokušati uzimati bodove.

Što su rekli

Slaven Rimac, trener Splita: "Bit će to zahtjevna utakmica, Igokea ima talenta, igrače koji dolaze, ali ima i iskustva u Gordiću i Milosavljeviću. Igokea ima kvalitetan roster, puno su uložili ove sezone, a mi moramo biti na svom maksimumu."

Vladimir Jovanović, trener Igokee: "Očekuje nas vrlo zahtjevna utakmica u Splitu protiv istoimene ekipe. Oni su prvu utakmicu odigrali protiv Studentskog centra koji je možda u najboljoj formi od svih ekipa u ABA ligi. Split igra drugu utakmicu zaredom kod kuće tako da će to biti veliki izazov za nas."

Prošli međusobni dvoboj

Prošle sezone i Split i Igokea slavili su u gostima. Igokea je na Gripama bila bolja sa 77:68, a Split u Laktašima s 92:88.

Prognoza

Mogao bi ovo biti vrlo izjednačen dvoboj u koji momčadi ulaze s podjednakim šansama za pobjedu. Gosti su možda blagi favoriti, ali Split itekako ima šanse.