Nexe i Zagreb nastavili niz bez poraza

Krešimir Milić • petak, 06.10.2023.

Rukometaši Nexea bili su bolji na gostovanju kod Rudara. Zagreb je slavio u gostima kod Osijeka...

U susretima 5. kola Paket24 Premijer lige Zagreb i Nexe nastavili su s pobjedama u Ligi A i B.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagrebaši su svoj niz bez poraza nastavili na gostovanju kod Osijeka. Domaći su poraženi 20:31, a bio im je to treći uzastopni poraz u prvenstvu.

Bila je ovo prilika za trenera Zagreba Andriju Nikolića da isproba sve varijante za nadolazeći susret Lige prvaka protiv Aalborga. Nakon 12 minuta igre imali su Zagrebaši prednost od sedam pogodaka, a domaći su u prvom dijelu uspjeli smanjiti na minus tri, no na odmor se išlo rezultatom 10:15.

Tijekom cijelog susreta nije bilo dvojbi o pobjedniku, a u drugom dijelu ubacili su gosti u veću brzinu i zaključili utakmicu s 11 golova prednosti. Sa šest pogodaka David Čičak bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Zagreba 10 obrana imao je Matej Mandić. Sedam pogodaka imao najbolji strijelac Zagreba na utakmici Timur Dibirov.

U Ligi B svoj niz od pet pobjeda nastavio je i Nexe pobjedom u gostima kod Rudara. Poraženi su domaći 29:33.

Momčad Branka Tamšea gubila je u prvih desetak minuta, ali kad su uhvatili ritam i pronašli način za probiti obranu Rudara došli su u 22. minuti na vodstvo od pet golova razlike. Domaći su imali nadu nakon prvog dijela jer se na odmor otišlo s rezultatom 14:17, a u 38. minuti su imali i dva pogotka zaostatka za Nexeom.

Gosti su nakon toga dodali gas i u jednom trenutku imali vodstvo od 12 razlike, ali do kraja su smanjili ritam i slavili u gostima. Domaće je s osam pogodaka predvodio Josip Neralić, a kod gostiju je s devet pogodaka najbolji bio Gal Marguč.

Nakon pet kola Nexe i Zagreb su stopostotni i vodeći dok je Rudar šesta momčad Lige B, a Osijek je posljednji u Ligi A.